sweet peadolls clothes

Jak wybrać zabawki dla chłopców i dziewczynek?

Autor: Plast Team i LEGO ®

Gdy nadchodzą święta lub urodziny naszych pociech, zazwyczaj powraca problem: jakie zabawki dla dzieci będą najodpowiedniejsze i gdzie je zakupić? Najtrudniejszą kwestią nie staje się tylko to, czy sklepy z zabawkami proponują swoim klientom wymarzone dla naszych dzieci niespodzianki, ale i to, czy wymarzona lub wybrana przez nas zabawka, jest bezpieczna i spełnia podstawowe normy. Niezależnie od tego, czy zamawiamy zabawki dla chłopców, czy zabawki dla dziewczynek, istotne, by zapoznać się ze standardowymi oznaczeniami, jakie umieszcza się na powierzchni zabawek dla dzieci.

Tak jest niestety, że zabawki, pomijając to, że nie są wyprodukowane specjalnie dla konkretnej grupy wiekowej, to i nie są w stanie spełnić norm bezpieczeństwa. Ważne więc, by przeczytać, czy przedmioty umieszczone w sklepie z zabawkami, który wybraliśmy, są obklejone wymaganymi certyfikatami, zwłaszcza tymi wypełniającymi standardy Unii Europejskiej. W tym miejscu wypada zapoznać się z systemem RAPEX, w którym opisane i wymienione są zabawki dla niemowląt które mogą stanowić duże zagrożenie.

Hej, sprawdź to kierunek wychowanie fizyczne, jeżeli dotąd nie dotarła do Ciebie wiadomość o tej ciekawej stronie a zobaczysz, że jest ona dla Ciebie bardzo interesująca.

Ze względu na wydarzenia, które miały miejsce w ciągu ostatnich lat, a które miały związek ze sprowadzaniem zabawek dla chłopców i zabawek dla dziewczynek, szczególnie zwróćmy uwagę na kraj , z którego pochodzą zabawki, które prowadzi wybrany przez nas sklep z zabawkami. Niestety stan rzeczy ma się tak, że taniej nie znaczy lepiej, nie tylko przez wzgląd na markę i wytrzymałość, ale i na spełnianie standardów bezpieczeństwa.

Jeśli sądzisz, że odnajdziesz ciekawe treści w internecie, to przejdź do opisywanego problemu i kliknij w link znajdujący się tutaj.

Widzimy, że zabawki które kosztują mniej, sprowadzane z Chin lub innych krajów trzeciego świata, choć nam, dorosłym, wydają się być w porządku ze względu na oszczędność, stanowią spore obawy dla naszych pociech. Nie spełniają atestów, które obowiązują we wszystkich krajach Unii Europejskiej, nie tylko biorąc pod uwagę wytrzymałość, możliwość skaleczenia, niewielkie elementy, które łatwo połknąć, ale i na skład , z którego są wykonane. Czasem zdarzało się, że zabawki chińskie zostały przypadkowo nasycone trującymi substancjami w procesie produkcyjnym.

Oprócz zdrowego rozsądku w kwestii finansów, wykażmy się też skupieniem na tym, czy kupowane przez nas zabawki dla chłopców lub zabawki dla dziewczynek są tymi wymarzonymi, ale i tymi najbezpieczniejszymi – bezpieczne zabawki z krainy zabawy.

Źródło: Krainazabawy.pl