sweet peadolls clothes

Karmienie naturalne – powrót do natury!

Od pewnego czasu panuje moda na tak zwany „powrót do natury”. Trend ten wyraźnie zauważalny jest także wśród młodych rodziców. Młode matki coraz częściej decydują się karmić piersią swe dziecko co bardzo cieszy lekarzy pediatrów i położne, bo korzyści z karmienia piersią bobasa jest wielka ilość!

butelki

Autor: Frédérique Voisin-Demery
Źródło: http://www.flickr.com
Karmienie dziecka piersią nie tylko dobrze wpłynie na dziecko, ale też mamie może pomóc w krótkim czasie powrócić do dobrej kondycji. Mleko naturalne ma skład idealny dla bobasa.

Jeżeli fascynuje Cię ten temat, odszukaj więcej (https://www.wsiz.wroc.pl/certyfikacje-i-kursy/microsoft/) informacji na taki wątek, które okażą się niezwykle zajmujące i na pewno wciągną Cię całkowicie.

Żadne sztuczne mleko nie może mu dorównać! Mleko mamy ma również zawsze odpowiednią temperaturę, jest sterylne, gotowe do podania. Poza wszystkim karmienie piersią jest o wiele wygodniejsze i wiele tańsze od top do karmienia – zweryfikuj te opinie – sztucznego.

Gdy kobieta zostaje mamą po raz pierwszy, bardzo pomocna może okazać się rada i wsparcie doświadczonej położnej albo też pielęgniarki. W domu młodej mamie radą służyć mogą własna matka czy na przykład doświadczona ciocia lub starsza siostra. Oprócz rad technicznych mogą one polecić młodej karmiącej mamie które akcesoria dla mamy mogą jej się przydać.

W sklepach można nabyć dużo akcesoriów dla mamy karmiącej piersią, są to na przykład laktatory (ręczne i elektroniczne), wkładki laktacyjne (jednorazowe i wielokrotnego używania), które to przedmioty znacznie ułatwiają karmienie naturalne – sprawdź wkładki laktacyjne.

dziecko

Autor: Matt Preston
Źródło: http://www.flickr.com

Dostać też można pojemniki do przechowywania pokarmu, woreczki na mleko, odzież do karmienia – specjalne koszule, staniki do karmienia naturalnego – z bawełny, ”oddychające”, z odpinanymi miseczkami (takie które będą dobrze trzymały „zapracowane” piersi), poduszeczkę do karmienia, osłony silikonowe na piersi, maść na brodawki (można ją zastąpić np.: olejem kokosowym, oliwą z oliwek lub po prostu mlekiem mamy), a nawet wygodny fotel do karmienia – przecież czeka mamusię wiele miłych godzin karmienia! Sprawdź przydatne produkty.

I na zakończenie sprawdzona „babcina” metoda – MROŻONA KAPUSTA – jest ona wprost niezastąpiona przy nawale mlecznym czy też stanie zapalnym piersi. Oto przepis: mrozimy liścia kapusty umytego i z wykrojoną zgrubiałą łodygą. Później nakłuwamy go w paru miejscach szpikulcem i mamy gotowy okład na obolałe piersi.