sweet peadolls clothes

Świat zmysłów

mężnie można powiedzieć, że bez zmysłów nie ma rzeczywistości. Nawet, jeśli jest to powiedziane na wyrost proszę sobie wyobrazić osobę, która nic nie zobaczy, nic nie usłyszy, nic nie poczuje… Żyje, lecz niestety nie tak jak zwyczajny zjadacza chleba. Na szczęście nie jest możliwa całkowita utrata zmysłów, nawet, jak nie widzimy i nie dosłyszymy, możemy czuć zapach lub czuć dotyk. lecz jak to jest bez jednego z nich, jak w takiej sytuacji prezentuje się realność?

zmysły

Autor: Francisco Osorio
Źródło: http://www.flickr.com

istnieją znane przypadki, żeślepy i niesłyszący człowiek z sukcesami realizuje się jako artysta, maluje obrazy, które są jego spojrzeniem na rzeczywistość, jaką poznaje. chociaż nigdy nie ujrzał żadnego obrazu daje radę malować dzieła zachwycające innych. Taki człowiek bowiem „widzi” codzienność na swój sposób wyczuwając go narządem węchu oraz dotykiem.

Nieprawdopodobnie intrygujący tekst, czyż nie? Jeżeli także masz taką opinię, to kliknij tu i przeczytaj tutaj (http://podologmarcinkowska.pl/kontakt/) wszystkie dane.

To, co my ze znużeniem widzimy każdego dnia on odbiera po swojemu, jego nieskrępowana wyobraźnia urzeczywistnia mu nietypowe obrazy.

słownik zmysłów to jakby osobny mikroświat, gdyby nie on nie moglibyśmy rozmawiać w żadnym z języków. To wszechstronna zdolność wręczona nam jak gdyby z góry, z awansu, tuż po narodzinach. Ci, co jednak nie mają tak dużo pomyślności żyją w nieco innym świecie. na przykład, wizyta w jakimś polskim wielkim mieście, np. w Warszawie lub w Gdańsku (okulista Gdańsk) to dla niesłyszącego, ale niewidzącego intensywnie wartkie, lecz ciche miejsce z dość oryginalnymi oparami, fantazja sama podstawia oryginalne brzmienia i zapachy. Dla ślepego, lecz słyszącego wizyta nad morzem to szum i woń morza nieporównywalny z niczym innym.

Ci, którzy nie widzą świata, poza okresowymi wizytami u okulisty uczą się rzeczywistości trochę podobnie do nas, jednakowoż całkowicie inne wrażenia zajmują ich zainteresowanie: narząd słuchu, powonienie czy dotknięcie zyskują w ich pojmowaniu świata pierwszorzędne znaczenie. Jeśli nie potrafisz sobie takiego stanu wyimaginować spróbuj narysować na arkuszu papieru głowę, która nie ma oczu, ma za to bardzo duży nos a także wielkie uszy. U osób niewidomych, które nie mogą polegać na pozostałe zmysły istotnie zdobywają swój prymat. ażeby odnaleźć się w rzeczywistości narząd słuchu czy węch odgrywają rolę stanowczo bardziej zaawansowaną. U normalnych ludzi zmysły egzystują ze sobą w jako takiej równomierności, choć każdy z nas wie, iż jeden jest wzrokowcem, kolejny jest słuchowcem, a trzeci kinestetykiem, to jednocześnie zmysły się nawzajem uzupełniają. U niewidomego lub niewidomego inne zmysły zyskują na wartości (więcej).