sweet peadolls clothes

Usługi zapewniane w jednostkach opieki osób nieuleczalnie chorych

Hospicjum to miejsce o bardzo specyficznej roli. Najważniejszym celem placówek tego rodzaju jest gwarantowanie opieki ludziom nieuleczalnie chorym, znajdującym się w terminalnym stadium choroby. Często tymi schorzeniami są na przykład nowotwory złośliwe.

Zadaniem hospicjum jest ulżenie chorym w ich cierpieniach, możliwe wyeliminowanie bólu i zapewnienie godnej egzystencji w ostatnich miesiącach. Istnieją rozmaite specjalne odmiany hospicjów, zaliczają się do nich na przykład hospicja przeznaczone wyłącznie dla starszych ludzi, a także zakłady dla dzieci. W Polsce działa wiele placówek tego typu, przy czym duża liczba z nich funkcjonuje przy

Zbiórka pieniędzy

Autor: Howard Lake
Źródło: http://www.flickr.com

różnorodnych organizacjach katolickich czy zakonnych – w tego typu miejscach często działają zakonnice i inne osoby duchowne. Istnieje po parę placówek tego typu w danym regionie – na przykład pod hasłem „hospicjum (Hospicjum Św. Franciszka w Katowicach < wejdź... nasz link) śląskie” lub hospicjum w Katowicach znajduje się aż kilka rozmaitych hospicjów, zarządzanych przez rozmaite organizacje. Charakterystyka opieki gwarantowanej w hospicjach
Jak już było wspomniane, pracownicy hospicjów to osoby, których praca służy ulżeniu chorym i złagodzeniu ich bólu. Oczywiście w inny sposób przedstawiają się obowiązki pielęgniarki zatrudnionej w hospicjum dziecięcym, a inaczej tej, która pracuje jedynie ze starszymi ludźmi. Każdy pacjent zresztą wymaga trochę innego typu opieki z uwagi na rodzaj choroby, na jaką cierpi i jej fazę. Ogólnie jednak w hospicjach zatrudnione są osoby z wykształceniem medycznym, których powinnością jest codzienna pomoc chorym. Sprowadza się to do takich czynności jak przykładowo mycie, karmienie czy zabieranie na spacer ludzi poruszających się za pomocą wózków.

Dodatkowe usługi oferowane w ramach hospicjów
Nowoczesne hospicja podobnie jak inne zakłady starają się iść z duchem czasu i zapewniać swoim pacjentom jak najbardziej dogodne warunki. Wyszukując w Internecie hasło „opieka paliatywna opieka paliatywna w domu w Katowicach” uzyskuje się informacje o rodzajach tych nowych usług. Będzie to więc na przykład muzykoterapia, a więc leczenie z wykorzystaniem muzyki, która to metoda może przynieść pacjentom dużą ulgę. Poza tym aktualnie w większej części placówek chorzy oprócz ciągłego kontaktu z lekarzami mają możliwość uzyskania pomocy psychologicznej.