sweet peadolls clothes

Dobry pomysł na ćwiczenia z osobami niepełnosprawnymi i nie tylko

Od niepamiętnych czasów jasne jest, że zwierzęta są w stanie pomóc we właściwym rozwoju małych dzieci i mogą też pomóc w swoistego rodzaju wyciszeniu i uspokojeniu się ludziom starszym. Nie bez powodu w wielu domach są zwierzęta.

Nie chodzi tylko o zmobilizowanie dzieci do np. obowiązków związanych z tym, że w domu jest zwierzę, ale zwierzę sprawia, że w domu panuje całkiem inna atmosfera. We wspieraniu koordynacji psycho-ruchowej zwierzęciem idealnym okazuje się koń. Koń jest idealnym dodatkiem do rehabilitacji. Taka forma ćwiczeń może zdziałać cuda. Koń staje się dla pacjenta, prawie tak samo ważny, jak pies przewodnik dla osoby niewidomej. Oczywiście nie oznacza to, że dziecko, które nie do końca jest sprawne ruchowo prowadzi ze sobą w każde miejsce kucyka. Chodzi, o to, że dziecko będąc na koniu czuje się pewnie i dobrze. Takie zajęcia są bardzo ważne dla osób z różnego typu zaburzeniami. Hipoterapia świetnie wspomaga różne inne rehabilitacje – www.rehabilitacje.org -. By hipoterapia miała sens dobrze, by dziecko regularnie korzystało z tego typu zajęciach.

Pasja, która ratuje życieKażdy, kto nigdy nie miał okazji jeździć konno powinien, natychmiast to zmienić. Każda stadnina koni prowadzi szkółkę jeździecką i posiada w swojej ofercie możliwość wykupienia nawet kilkudziesięciu minut ma początek. A Ci, którzy uważają, że jazda konna nie jest dla nich i mają pewne obawy, powinny pomyśleć o rehabilitacji – hipoterapii, czyli o osobach, które mimo swej niepełnosprawności jeżdżą konno. Nie trzeba się obawiać, nauka jazdy konnej wyczuwają strach, trzeba po prostu chwilę przebywać w stadninie by samemu odczuć tą siłę, która płynie od tych zwierząt. Osoby pracujące w stadninie wytłumaczą nam jak się zachować będąc na koniu. Co ważne nikt nas samych nie zostawi.

Na początku będziemy prowadzeni przez kogoś. A jeśli obawa będzie duża, to nawet przez całą lekcję będziemy mieli obok siebie pracownika stadniny. Po dłuższej chwili przyzwyczaimy się do siodła. Obawy z każda minutą staną się mniejsze i niemalże na sto procent będziemy chcieli wrócić na kolejną lekcję. Konie są w stanie uspokoić nawet najbardziej zdenerwowaną osobę. Dlatego jeśli nie mamy czasu by w codziennym dniu wziąć oddech i naprawdę się odprężyć to wizyta w stadninie będzie świetnym pomysłem – stadnina koni Iskra jest miejscem, gdzie rzeczywiście możemy zapomnieć o kłopotach dnia codziennego. I co niezmiernie istotne, dla konia nie jest ważne czy mamy dużo pieniędzy, czy zdrowy, czy chory, te zwierzęta każdego traktują tak samo

.