sweet peadolls clothes

Camellia sinensis – zioło młodości. Zobacz ważne informacje!

Herbata (czyli wywar z ziela zwanego Camellia sinensis) jest ceniona oraz rozchwytywana przez miliony ludzi w niemalże wszystkich krajach świata od wieków. W krajach takich jak Państwo Środka, Japonia czy Wyspy Brytyjskie jest ona niezwykle ważnym składnikiem kultury i obyczajowości. Istnieje sporą ilość rodzajów herbaty, jakie wyróżniają się odmiennym smakiem, intensywnością, wonią oraz kolorem jak i działaniem.

Czarna herbata to

herbata

Autor: Matthias Ripp
Źródło: http://www.flickr.com

najprawdopodobniej najpopularniejszy rodzaj herbaty w kulturze zachodniej. Pija się ją każdego dnia w niezliczonych ilościach przy przeróżnych sytuacjach. Jest wiele odmian i sposobów jej przygotowywania, tym samym otrzymujemy niezwykle ciekawe i zróżnicowane napoje. Czynnikiem wyróżniającym ją spośród pozostałych rodzajów herbat jest to, iż jest ona najbardziej utleniona, co ma istotny wpływ na jej mocny smak. Co ciekawe pochodząca z tej samej rośliny herbata zielona nie podlega procesowi utleniania w ogóle. Kolejną charakterystyczną cechą czarnej herbaty jest wysoka ilość kofeiny, dzięki temu posiada ona właściwości stymulujące. Po wypiciu kubka herbaty możemy wyczuć nieco przyśpieszone tętno i zwiększoną koncentrację. Duża zawartość utleniaczy nazywanych polifenolami pomaga chronić komórki naszego organizmu. Niektórzy naukowcy twierdzą również, że dzięki zawartości przeciwutleniaczy czarna herbata zapobiega konkretnym rodzajom nowotworów –

herbata

Autor: Panda Tea
Źródło: http://www.flickr.com

Biała herbata również powstaje z pąków oraz liści tego samego krzewu co herbata czarna.

Nie jest jednak utleniana. Nazewnictwo wywodzi się od drobnych, srebrzysto-białych nitek które powlekają zamknięte pączki rośliny herbacianej, jakie nadają jej biały koloryt. Sam napój nie jest biały lecz słomkowaty czy też żółtawy. Biała herbata jest najbogatsza w antyoksydanty spośród wszystkich dostępnych herbat. Jest również najmniej przetworzona. Dzięki dużej ilości przeciwutleniaczy chroni organizm przed działaniem wolnych rodników. Biała herbata jest w stanie również obniżać poziom cukru we krwi i przeciwdziałać cukrzycy. Łagodzi także skutki stresu oraz dostarcza energii. Widać wyraźnie, iż ten typ herbaty w dobry sposób wpływa na nasz organizm.

To świetnie, że masz ochotę uzyskać więcej danych na ten temat. Wtedy przejdź do podstrony, a dowiesz się rozmaitych wiadomości i uzyskasz wiedzę na wiele tematów.

Zasięg jej oddziaływania jest naprawdę duży. Dlatego też nazywana jest jednym z największych darów natury.