sweet peadolls clothes

Sklepy medyczne to placówki oferujące różnorodne akcesoria mające związek z rekonwalescencją lub rehabilitacją

Sklepy medyczne to punkty oferujące różnorodne produkty związane z leczeniem czy rehabilitacją. Przede wszystkim ich asortyment jest przydatny dla bardzo wielu grup. Z asortymentu takiego sklepu korzystają bowiem zarówno pacjenci, jak i lekarze i pielęgniarki czy rehabilitanci. Na przykład butle tlenowe bywają pomocne zarówno w szpitalu, jak i przykładowo dla ekipy karetki pogotowia.

Potrzebne akcesoria znajdą tam też osoby pracujące w branży kosmetycznej czy między innymi masażyści. Asortyment jest najczęściej niezwykle szeroki. W placówkach tego typu najczęściej nabyć można wszelkie te sprzęty, m.in. , których wykorzystanie obejmuje pierwsza pomoc przedmedyczna. W pewnym sensie asortyment sklepu medycznego jest dopełnieniem tego, co można znaleźć w aptece, choć na pewno część akcesoriów się pokrywa.

Sprzęt ogólnomedyczny

Nowoczesna metoda leczenia przepuklin

Autor: Bird&Co Sp. z.o.o.
Źródło: Bird&Co Sp. z.o.o.

W punkcie ze sprzętem medycznym na pewno znaleźć można przyrządy stosowane na szeroka skalę służące do otrzymywania rozmaitych pomiarów parametrów organizmu. Będą to więc na przykład termometry. W dawniejszych czasach używane były wyłącznie tradycyjne termometry, gdzie pomiar otrzymywany był za pomocą rtęci. Na dzień dzisiejszy powszechnie używane są termometry elektroniczne, a dzięki rozwojowi techniki do wykonania pomiaru wystarczy bardzo krótki czas. Wyposażenie punktu przewiduje także przyrządy takie jak ciśnieniomierz nadgarstkowy (inne przykłady: ). Jest to niezwykle przydatny przyrząd, potrzebny zwłaszcza osobom mającym kłopoty ze zbyt niskim lub wysokim ciśnieniem krwi. Do dokładnych pomiarów używane będą też wagi wyposażone w opcję obliczania procentowego stężenia tłuszczu w organizmie.

Sprzęt rehabilitacyjny i ortopedyczny

Najliczniej reprezentowaną odmianą towarów są z pewnością przedmioty związane z rehabilitacją i akcesoria ortopedyczne. Przede wszystkim sprzedawane są tam różnego rodzaju kule oraz wózki inwalidzkie. Poza tym w sklepie medycznym można znaleźć akcesoria takie jak deska ortopedyczna oraz różnorodne akcesoria rehabilitacyjne. Do tych ostatnich należą przykładowo specjalne lampy do naświetlania chorych narządów, jak również specjalistyczne piłki i inne przyrządy do rehabilitacji ruchowej.

Źródło: http://czarmed.pl/