sweet peadolls clothes

Czym jest alkoholizm i jakim sposobem rozpocząć jego terapię?

Alkoholizm to nad wyraz poważna choroba, chociaż wielu ludzi ją bagatelizuje. Sadzą, że mogą bez kłopotu odstawić alkohol, a piją dla przyjemności. Jednak nie jest to prawdą. Skończenie z alkoholem wcale nie jest takie łatwe, bowiem domaga się zarówno leczenia psychicznego, jak też odtrucia organizmu. W jaki sposób zrobić pierwszy krok? Kluczowe jest przyznanie przed samym sobą, że mamy kłopot z alkoholem. Bez tego nic się nie uda.

źródło artykułu

Autor: istock.com
Źródło: istock.com

Nie można przymuszać uzależnionej osoby do chodzenia do klubu AA lub pójścia do ośrodka leczenia alkoholizmu, ponieważ przymus nie jest tutaj właściwą drogą. Członkowie rodziny nie mogą karać alkoholika, wyrzucać jego trunków czy pić razem z nim. Takie działania tylko pogorszą aktualny stan oraz mogą spowodować, iż uzależniony człowiek jeszcze mocniej pogrąży się w piciu. Alkoholik musi pojąć, że jest chory oraz samodzielnie nie poradzi sobie z tym problemem.

Jeżeli chce ratować swoje życie, musi uznać własny stan i jak najszybciej zwrócić się z prośbą o pomoc do najbliższych bądź placówki trudniącej się odwykami. Taką placówką jest wspomniany ośrodek (zerknij na ofertę na: prywatny ośrodek leczenia uzależnień Dom-Rehab od sprawdzonego ośrodka leczenia uzależnień) leczenia alkoholizmu, w którym można podjąć decyzję o terapii całodobowej bądź ambulatoryjnej. Warszawa to dobre do tego miejsce. W ciężkich przypadkach najlepsza będzie opieka całodobowa, bowiem poza odtruciem przeprowadzane są liczne spotkania psychoterapeutyczne, podczas których uzależnieni uczą się żyć na nowo bez picia. Niniejsza terapia – psychodynamiczni-gdynia.pl/psychoterapia/terapia-par/ – może trwać nawet do sześciu tygodni, wszystko zależy od stanu, w jakim jest konkretna osoba. Niekiedy wystarczające są dwa tyg., kolejnym razem konieczny będzie niemal dwumiesięczny pobyt. Drugim rodzajem terapii jest terapia ambulatoryjna, która polega na spotkaniach popołudniowych albo wieczornych- .

Nadmieniona forma terapii jest znakomita dla osób, jakie na co dzień pracują oraz nie mogą poddać się opiece całodobowej. To również pierwszorzędny wybór dla osób, jakie zakończyły terapię w ośrodku i teraz w takiej formie mogą podjąć kontynuację leczenia. Leczenie alkoholizmu nie jest łatwe, ale przy stosownej motywacji oraz wsparciu bliskich można sobie poradzić z każdą przeciwnością. Najważniejsze jest, by zrobić pierwszy krok, a potem pójdzie już z górki.