sweet peadolls clothes

Jak można finansować wyposażenie gabinetów lekarskich, jakie zalety ma leasing sprzętu medycznego.

Współczesna medycyna wykorzystuje wiele nowoczesnych urządzeń i sprzętów. Dzięki nim lekarze mogą skuteczniej leczyć swoich pacjentów, przeprowadzać rozmaite diagnozy i zabiegi. Jednak z reguły sprzęty te sporo kosztują, zwłaszcza te z najwyższej półki, lecz we współczesnych gabinetach niezbędne go tego, żeby leczyć zgodnie z najwyższymi standardami.

Dla wielu lekarzy, szczególnie rozpoczynających praktykę zawodową, koszt nawet prostego wyposażenia może przekraczać ich możliwości finansowe. Dotyczy to w szczególności przykładowo stomatologów. Co prawda mogą oni startować z jednym fotelem i kilkoma niezbędnymi akcesoriami, ale chcąc zapewnić kompleksowy zestaw usług powinni jeszcze posiadać rentgen – (pracownia atomrtg.pl/) albo przyrząd do opracowywania kanałów. I nagle się okazuje, że na taki zestaw sprzętu na sam początek jest potrzebne kilkadziesiąt tysięcy, co dla młodego lekarza może być zaporową kwotą. Szczęśliwie są sposoby na to, aby w jakiś sposób sfinansować zakup koniecznego wyposażenia gabinetu, czy to właśnie otwieranego, czy działającego już dłużej.

sprzęt

Autor: Steven Depolo
Źródło: http://www.flickr.com

Jednym z tego typu sposobów, bardzo popularnym w lekarskim środowisku jest leasing sprzętu medycznego. Oferowany jest on przez kilka banków, które specjalizują się właśnie w tym finansowaniu, dając przy tym różne możliwości. W zależności od rodzaju sprzętu i oczekiwań klienta można wybrać albo leasing finansowy, albo operacyjny. Za pomocą leasingu można finansować zakup urządzeń i sprzętów medycznych całkowicie nowych, ale często też używanych.

Ogromnym plusem leasingu jest szybkość i wygoda otrzymywania. Nie potrzeba składać jakiś ogromnych ilości dokumentów, przeważnie banki będą tutaj stosować procedurę w wersji uproszczonej, która do minimum ogranicza potrzebne sprawy formalne. Umowy rozpatruje się i zawiera bardzo szybko, więc trzeba więc długo czekać na sprzęt, jaki jest potrzebny. Wszystkie te rzeczy sprawiają, że aktualnie Leasing 0% na sprzęt i urządzenia medyczne to najczęściej wybierana forma finansowania swojego gabinetu.