sweet peadolls clothes

Rady lekarza psychologa pomocą w trudnej sytuacji

W życiu każdej osoby niekiedy zdarzają się takie chwile, kiedy potrzebna jest pomoc specjalisty. Mowa tu o różnorodnych sytuacjach, które bywają dla człowieka tak trudne, że nie jest w stanie zwalczyć uch samodzielnie. Najlepszym przykładem jest chyba coraz bardziej powszechna aktualnie depresja. Jeszcze kilkadziesiąt lat wcześniej nie uznawana w ogóle za chorobę, aktualnie przybiera niekiedy coraz bardziej niebezpieczne kształty. Choroba ta sama w sobie nie doprowadza do zgonu, jednak coraz gorszy stan człowieka czasami prowadzi go ku myślom samobójczym. Dlatego tak istotne jest, aby na czas rozpoznać chorobę i zacząć terapię. Usuwaniem objawów depresyjnych, a także leczeniem wielu innych chorób zajmują się psychologowie i psychoterapeuci. Różnica pomiędzy nimi polega na tym, że psycholog zajmuje się zwykle rozmową z pacjentem, a także przeprowadzaniem rozmaitych testów, z kolei| psychoterapeuta posiada uprawnienia do prowadzenia wymaganej terapii. W przypadkach wyjątkowo trudnych pacjent może być również wysłany do psychiatry, który ma możliwość leczenia farmakologicznego.

szpital

Autor: Interested Bystandr
Źródło: http://www.flickr.com
Pomoc po traumatycznych przejściachPomoc psychologa jest niezbędna w różnorodnych przypadkach. Jednym z niestety stosunkowo często pojawiających się przypadków jest porada dla osób, które mają za sobą jakieś traumatyczne przeżycie. Może to być na przykład wypadek samochodowy, katastrofa czy utrata dobytku wskutek kataklizmów. Tego rodzaju przypadki niezwykle często również wiążą się ze śmiercią bliskiej osoby pacjenta. Psychoterapeuta z użyciem profesjonalnych sposobów spróbuje pomóc pacjentowi wyjść z traumy i rozpocząć normalne życie. Nierzadko jest to zadanie bardzo trudne, a przede wszystkim wymagające długotrwałych działań.

psycholog (rekomendują nas) dziecięcyNiezwykle istotną funkcję posiada także psycholog, zajmujący się dziećmi. Specjalista taki bardzo często posiada swój gabinet w szkole. Psycholog taki udziela porad najmłodszym oraz młodzieży w nurtujących ich problemach, które również są niekiedy niezwykle poważne. Przykładowo specjaliści tacy zajmują się przykładami przemocy rodzinnej, biedy i innych patologicznych sytuacji. Po wyszukaniu w Internecie frazy „psycholog dziecięcy Poznań” można otrzymać wiele wyników dotyczących oferty tego rodzaju specjalistów (link do artykułu)