sweet peadolls clothes

Warto pamiętać o kontrolnych wizytach u stomatologa

Dziś prawie każdy ma świadomość, że trzeba dbać o własne zęby i systematycznie uczęszczać do dentysty. Właściwa higiena jamy ustnej przeważnie nie wystarcza, gdyż na co dzień nie dbamy o prawidłową dietę i spożywamy za dużo kwaśnych pokarmów, które niszczą szkliwo. Podczas gdy właściwy stan uzębienia ma także spory wpływ na nasz stan zdrowia.

fotel dentystyczny

Autor: East Midtown
Źródło: http://www.flickr.com
Warto wiedzieć, że wiele dolegliwości może mieć swoją przyczynę właśnie w problemach z próchnicą. Działania związane z dbaniem o higienę jamy ustnej, powinny stanowić część codziennej rutyny. Są to przede wszystkim dokładne mycie zębów po każdym posiłku oraz używanie nici dentystycznej.

Jeżeli masz chęć poznać więcej informacji na ten temat – odsyłam tutaj (http://www.titaniumdental.pl/galeria/), gdyż znajdziesz tam szczegółowe dane, które szczególnie Cię zaciekawią.

Wiele osób niekiedy nie pamięta o zmianie zużytej szczoteczki do zębów. Tymczasem w zużytej szczoteczce do zębów skupiają się szkodliwe bakterie, które powodują stany zapalne dziąseł, a także kamień nazębny. Szczoteczkę trzeba się zmieniać co najmniej raz na dwa miesiące. Oczywiście trzeba ją zmienić także po przebytej chorobie, przykładowo anginie czy zapaleniu zatok:

Nie zapominajmy również o kontrolnych wizytach u stomatologa. Nawet gdy nie czujemy żadnego bólu, to raz na sześć miesięcy powinniśmy udać się na kontrolę, żeby upewnić się, czy wszystko jest w porządku. Niekiedy małe ogniska próchnicy nie dają standardowych objawów. Tymczasem próchnica może powodować na przykład nieświeży oddech. Wtedy trzeba co rychlej pójść się do specjalisty. Możemy skorzystać z szerokiej oferty prywatnych gabinetów lub udać się do rejonowej przychodni.

W pierwszym przypadku wizyta jest odpłatna, jednak terminy bardziej dostępne. Lepiej poszukać dobrego specjalisty w swoim miejscu zamieszkania. W tym celu można wpisać w przeglądarkę hasło stomatolog Gdańsk – dużo więcej konkretów znajdziesz na stronie: Ranking Lekarzy i szczegółowo sprawdzić opinie w internecie na temat danej przychodni czy polecanego lekarza. Jeśli mamy taką możliwość warto również podpytać znajomych. Nie zapominajmy, że dobry stomatolog (zobacz WELLDENT Gabinet Stomatologiczny) musi wykazać się nie tylko doskonałą znajomością swojej dziedziny, lecz także wyczuciem i dobrym podejściem do pacjenta. Wizyta w gabinecie stomatologicznym nie należy do przyjemnych, dlatego istotne jest, by podczas leczenia pacjent czuł się komfortowo. Wybierzmy więc lekarza godnego zaufania, który nie zniechęci nas do kontrolnych wizyt.