sweet peadolls clothes

Zagrożenie zdrowia i udzielanie pierwszej pomocy

Groźne dla zdrowia oraz życia zdarzenia, mogą przytrafić się wszędzie. Wielokrotne, w wyniku takich wypadków, zatrzymaniu ulegają podstawowe funkcje organizmu, co prowadzi do śmierci. Co należy wtedy robić?

Wówczas należy jak najszybciej podjąć czynności reanimacyjne, aż do przyjazdu służb ratunkowych.
W miejscach dużych skupisk ludzkich coraz częściej można zauważyć urządzenia zwane automatycznymi defibrylatorami. AED, a więc automatyczny defibrylator zewnętrzny, można obecnie znaleźć w wielu miejscach: ośrodkach zdrowia, domach pomocy społecznej, pływalniach czy lotniskach oraz w każdym miejscu publicznym, w którym doszło do zatrzymania krążenia w czasie ostatnich 2 lat – rodzaje defibrylatorów na Są starannie oznaczone i gotowe do użytku. Fakt takiego dostępu i możliwości z nimi związanych wymaga od nas umiejętności korzystania z AED.

Taki tekst opisuje bardzo atrakcyjne tematy, więc jeśli masz ochotę zgłębić omawiany temat bliżej, zobacz także to oficjalne źródło.

Zanim profesjonalny zespół ratowników otworzy kuferek lekarski (tego rodzaju: ), kroki przez nas poczynione mogą zatrzymać chorego przy życiu.

pierwsza pomoc

Autor: Medisave UK
Źródło: http://www.flickr.com

Jednak nawet jeśli świadomość społeczna na temat udzielania pierwszej pomocy ulega zmianie na lepsze, to nadal jest niewystarczająca. Nieraz działania świadków zdarzenia ograniczają się jedynie do wykręcenia numeru 999. Cóż, na tym kończą oni swą pomoc. Nawet jeśli posiadają wiedzę teoretyczną, nabytą podczas pokazu, wykładu, czy nawet umiejętności praktyczne zdobyte na szkoleniu z pierwszej pomocy, to boją się się wykazać. Panuje Panuje również opinia mówiącą, iż jeżeli nie jesteśmy absolwentami studiów medycznych, to „lepiej czekać na karetkę”. Wręcz przeciwnie. W przypadku nagłego zatrzymania krążenia KAŻDE działanie jest lepsze od biernego przyglądania się i oczekiwania na karetkę.Wiedza mówiąca o pierwszej pomocy jest społecznie szczególnie potrzebna.

Nie zapominajmy, dzięki jej wykorzystaniu może zmniejszyć się statystyka zgonów, których można by uniknąć. Statystyka jest tutaj jedynie bolesnym odzwierciedleniem. Dzięki umiejętności udzielenia pierwszej pomocy można ocalić człowieka. Po drugie, sami dla siebie posiądźmy tę wiedzę, kilku naprawdę prostych czynności ratujących życie

.

Źródło: http://czarmed.pl/