sweet peadolls clothes

W jaki sposób wybrać najlepszy materac do sypialni?

Krzepki i beztroski sen, to najlepszy kosmetyk, zapewniający świetlisty wygląd każdego dnia. Aby cały czas budzić się w dobrym zdrowiu i pełnym energii, należy pamiętać o paru podstawowych zasadach. Przede wszystkim powinniśmy zadbać o przewietrzenie pokoju, w którym śpimy, opuszczenie rolet oraz wyeliminowanie źródeł hałasu. Kolejnym krokiem jest dobór wygodnego materaca, gdyż to od niego zależy forma naszego kręgosłupa i poziom snu.

Zimowa sypialnia

Autor: IMS GROUP
Źródło: IMS GROUP
Przytulna i funkcjonalna sypialnia

Autor: Komandor
Źródło: Komandor

Łóżko powinno być komfortowe – niezbyt miękkie, niezbyt twarde. Materac najlepiej dobierać m.in. do swojej wagi, wieku, pozycji, w jakiej śpimy oraz stanu zdrowia. Podczas zakupu materaca, najlepiej nie spieszyć się z wyborem i oprócz fachowej pomocy sprzedawcy, zdać się na intuicję, leżąc kilka chwil na upatrzonym modelu, sprawdzając, czy każda sprężyna jest na właściwym miejscu – odwiedź stronę o materacach.

Przy zakupie materaca bardzo ważne są nasze preferencje i konieczność zachowania właściwej pozycji snu, dlatego też najlepszy jest materac o odpowiedniej twardości. Jeśli będzie za sztywny, nie wypoczniemy w nocy, bo będziemy wciąż zmieniać położenie ciała, a krew nie będzie swobodnie płynąć w uciskanych miejscach. W przypadku zbyt miękkiego materaca zatopimy się w nim, a chcąc się przewrócić na drugi bok trzeba będzie bardzo się postarać.

Stelaż na podnośnikach pneumatycznych

Autor: Beds.pl
Źródło: Beds.pl

Materace posiadające sprężyny, przez wzgląd na swoją odporność i atrakcyjną cenę, są uniwersalne i często kupowane. Jednak obecnie odchodzi się od klasycznych materaców sprężynowych, na rzecz materaców kieszeniowych. Różnica polega na tym, że nowszy model posiada sprężyny umieszczone w oddzielnych pokrowcach, przez co jest twardszy i bardziej trwały. Im więcej sprężyn w materacu, tym lepiej dostosowuje się do wypukłości ciała – . Producent sprężyn, który wyposaża materac w dużą ilość niewielkich sprężyn, stwarza większą elastyczność punktową materaca, co gwarantuje optymalne podparcie dla naszych pleców. Są to tak zwane materace „multipocket”. Przy wyborze materaca powinno się zwrócić uwagę na tworzywo, którym pokryte są sprężyny. Pianki poliuretanowe są tanie, ale nietrwałe, pianki lateksowe są nieco droższe, ale zdecydowanie bardziej elastyczne i porządne. Materac (zobacz materace łóżkowe) kieszonkowy jest dobrym wyjściem dla dwojga, gdyż sprężyny nie są ze sobą połączone i każda z osób, niezależnie od różnicy w ciężarze ciała, może udać się w ramiona Morfeusza.