sweet peadolls clothes

Chcesz się zmienić, wciąż rozwijać, spożytkować własny potencjał – przeczytaj, kto jest w stanie Ci pomóc

Obecny świat to w przeważającej mierze bieg. Pęd do zadowolenia zawodowego, gonitwa do pieniędzy, gonitwa do polepszania własnego położenia. W tym ciężkim biegu często zapominamy o sobie. Wtenczas zaczynają się problemy. Kto wtedy jest w stanie pomóc?

psycholog

Źródło: flickr.com
Jeżeli zaczynają się kłopoty, nie możemy sobie poradzić ze swoimi odczuciami, warto poprosić o pomoc. Idealnym rozwiązaniem w takim przypadku bywa psycholog. Wysłucha, doradza, pomoże odnaleźć wyjście z sytuacji, która wcześniej wydawała nam się nie do przejścia. Należy wiedzieć, iż psycholog to lekarz duszy, który prowadzi nas za rękę, jednakże nie przepisze leków farmakologicznych (to może uczynić tylko i wyłącznie lekarz – link do strony – psychiatrii). To specjalista, do którego możemy pójść z każdym kłopotem. Psycholog (psychodynamiczni-gdynia.pl/) może pomóc dzieciom, które borykają się z trudnościami natury psychologicznej (zażenowanie, obawa przed pójściem do szkoły, niechęć do uczenia się, lęk po rozpadzie związku rodziców i tak dalej), nastolatkom po kryzysach miłosnych i mających problemy z akceptacją, dorosłym ludziom, którzy wędrując w nieustannym stresie z czasem zapętlają się i nie odnajdują bezpiecznych dróg. Czym innym jest coaching (chociaż bierze się tu cząstki psychologii, to jednak trener nie jest standardowym psychologiem).

psycholog

Źródło: flickr.com
Coaching to praktyka, kurs, który pomaga wykorzystać potencjał schowany w ludziach. Dzięki owemu potencjałowi człowiek ma szansę podjąć trafniejsze decyzje, osiągnąć wyznaczony zamiar, przejść własne bariery i ograniczenia, poznać swoje wnętrze, czuć się silniej dowartościowanym i znaleźć równowagę między życiem zawodowym a prywatnym, dobrze zarządzać czasem. Szkoleniowiec coachingu pomaga zarówno pojedynczym osobom, jak i całym firmom. Takie sesje są bardzo popularne w firmach z zakresu biznesu czy finansów. Ma udowodnić pracownikom, iż można zmienić sporo rzeczy, aby czuć się znacznie lepszym i tym samym chętniej rozwijać własną pracę. Naucza, że własny rozwój, to także rozwój zakładu pracy. W Polsce wiele korporacji korzysta z rad i wskazówek coachów, gdyż ufa, iż dzięki nim, satysfakcja i szczęście pracowników przeobrazi się w rzeczywisty zysk.