sweet peadolls clothes

Biofeedback – mózg na siłowni!

Zdarzają się dni, w których wydaje się nam, że działamy na zwolnionych obrotach. A przecież mieliśmy tyle zdziałać! Odpowiednio funkcjonować w pracy, na uczelni, łatwiej opanować obcy język. Co należy zrobić?

terapia

Autor: Ilmicrofono Oggiono
Źródło: http://www.flickr.com
Nic prostszego: trenować umysł! Jednak… jak to robić? Na nasze szczęście coraz więcej gabinetów psychologicznych oferuje specjalny trening, tzw. biofeedback.

Metoda nie jest nowa. Amerykańscy naukowcy opracowali ją w latach 60. Dzięki niej, piloci mieli szybciej przyswajać nowe wiadomości i natychmiast reagować na niebezpieczeństwo. Z czasem okazało się, iż trening może mieć masę innych zastosowań. Dziś trening to metoda wspomagająca pracę psychologów, psychiatrów czy neurologów, ale też specjalistów innych dziedzin medycyny np. neurologów.

Na czym polega biologiczne sprzężenie zwrotne? W momencie odbywania seansu psycholog – sprawdź informacje – podłącza do naszej do głowy czujniki rejestrujące fale mózgowe. Dostarczają one do komputera dane na temat aktualnego stanu umysłu badanego. Na monitorze widzimy wykresy, które nieustannie się zmieniają. Wystarczy miarowo oddychać, zrelaksować, by mieć wpływ na zapis, czyli na procesy fizjologiczne swojego organizmu. W rezultacie może poprawić nie tylko jakość codziennego życia, lecz również pomyślnie wpływać na samopoczucie.

pomoc

Źródło: flickr.com

Metoda biofeedback jest najlepsza:* Dla osób szczególnie aktywnych zawodowo – usprawnia pamięć i koncentrację. Zwiększa odporność na stres i długi wysiłek umysłowy* Przy chorobach neurologicznych – np w zaburzeniach pamięci, przewlekłych bólach głowy, przewlekłych zmęczeniach, stanach paniki, dolegliwościach menopauzy, po udarze mózgu.

* Dla osób w starszym wieku – wzmacnia pamięć, jest przydatna w chorobie Parkinsona, wczesnych stadiach Alzheimera, po udarach mózgu.
* Dla dzieci – w ADHD, dysleksji i dysortografii, zespole Aspergera.

Dzięki uporządkowaniu współdziałania obu półkul myślimy bardziej twórczo i potrafimy uczyć się prowadzona przez neuroterapeutę nie ma żadnych ubocznych skutków.

Czy kolekcjonujesz informacje w kontekście przedstawianego tematu? Jeśli tak, to przeczytaj więcej w tym opracowaniu (http://aristar.pl/). Ono też wyda się dla Ciebie atrakcyjne.

W związku z tym, jeśli szukamy odpowiedzi jak zwiększyć potencjał swojego umysłu, jak pomóc sobie w leczeniu uporczywych schorzeń a także nadążyć za dzisiejszym światem – terapia biofeedback jest stworzona dla nas!