sweet peadolls clothes

Który garnek do powideł i marmolady kupić?

Kiedy w sadach i ogrodach pojawi się wiele owoców można mieć problem, co z nimi robić. Najlepszym rozwiązaniem będzie przyrządzenie powideł i różnego typu przetworów. W ten sposób można cieszyć się smakiem aromatem w każdej porze roku.
Kiedyś nasze babcie przyrządzały śliwkowe powidła w odpowiednich naczyniach.

Wymagany wręcz był miedziany garnek do powideł, jaki gwarantował, że przetwory nie zepsują się. Procedura tworzenia powideł trwała kilka dni. Owoce przysmażano na niewielkim ogniu (bez cukru), a czasem wypiekano je w piecu. Najpierw jednak należało owoce umyć oraz pozbawić pestek. Żeby powidła były dobre i mogły stać w piwnicy, niezbędne było skorzystanie z żeliwnego naczynia. Powidła wypiekano przez 2-3 godziny, zostawiano do ostygnięcia i powtarzano proces.
dziecko

Autor: Travis Swan
Źródło: http://www.flickr.com
Jak dziś można sobie poradzić, jeżeli nie posiadamy tego typu miedzianego naczynia? Tak naprawdę nie ma tu nic trudnego. Powidła mogą wyjść smaczne nawet wtedy, gdy nie posiadamy tego typu przedmiotów, jak miedziany garnek do powideł. Świetnie sprawdzi się także większy garnek z emalii. Nie dopuści do przypalania się śliwek i uszkodzenia naczynia. Idealnie przydaje się zarazem do pieczenia, jak również gotowania na gazie. Można aby sięgnąć po garnek ze stali – stalowe emaliowane lub też nierdzewne, które ma kilkuwarstwowe dno. Należy nie zapominać, aby szczegółowo sprawdzać spód – często sklepy mają w ofercie jedynie modele z cienkim dnem, które nie są właściwe do wyrabiania powideł. Mimo wszystko, nie jest to taki wielki wydatek – dziś tego typu garnek można kupić za niewiele ponad 100 zł.

Czy wiesz, że następne bardzo ekscytujące artykuły są na wyciągnięcie ręki? Kliknij i zerknij pod link (http://welldent.wroclaw.pl/uslugi/pedodoncja/), a na pewno odczujesz satysfakcję.

Więcej na temat: przydatne naklejki na słoiki.

Kiedy przetwory będą już zrobione, nie zapomnij o ich odpowiednim oznakowaniu. Pomocne mogą się okazać naklejki na słoiki, pokazujące, co w danym słoiku się znajduje. Pomoże to bez problemów wybrać przetwory, na które mamy chęć.

Tego typu naklejki na słoiki można zrobić samemu, na przykład z wzorzystych kartek lub kupić gotowe, które wystarczy oznaczyć i przykleić na słoik.

Powidła, dżemy i marmolady to świetny sposób na utrzymanie zapachu lata na dłuższy czas.

Opisywany temat jest dla Ciebie ciekawy? To przejrzyj (http://a2clinic.pl/stomatologia/), że odmienne portale też mają zbliżone informacje, które pochłoną Cię kompletnie.

Choć ich wykonanie zajmuje wiele czasu, samodzielnie wykonane przetwory są smaczniejsze aniżeli te kupione. Czytaj więcej: