sweet peadolls clothes

Chory w domu – parę porad, jak uprościć życie jemu oraz osobom sprawującym opiekę.

Dawniej były o wiele gorsze możliwości, jeśli chodzi o przebywanie obłożnie chorej osoby w warunkach domowych. Obecnie szpitale nie mają możliwości, żeby zbyt długo trzymać chorego. Na szczęście również osoba opiekująca się pacjentem w domu ma do dyspozycji coraz lepsze możliwości otrzymania wsparcia.

Co począć, jeżeli członek twojej rodziny dopiero co został wypuszczony ze szpitala po operacji w obrębie jelita grubego, więc teraz czeka was procedura, jaką jest pielęgnacja stomii? Jak poradzić sobie, jeśli senior rehabilitacja osób straszych w rodzinie ma kłopot z przemieszczaniem się lub trudno nakłonić go na wizytę w przychodni, więc aby wykonać podstawowe badania musi nastąpić pobieranie krwi w domu pacjenta? Dobrze, że mamy coraz więcej możliwości, żeby to służba medyczna przyszła do nas. Niekiedy to jedyne wyjście, by zapewnić choremu należytą opiekę.
obrazeczek - zdrowie

Autor: Carsten
Źródło: http://www.flickr.com
Usługi pielęgniarskie w domu pacjenta stanowią praktycznie osobny dział usług medycznych. Są dostępne zarówno w dużych miastach jak we Wrocławiu czy Poznaniu, ale także w małych miasteczkach. Dobrze jest sprawdzać koszty konkretnych usług, ponieważ może się okazać, iż dość często będziemy zmuszeni z nich korzystać. W takim wypadku każda, nawet najmniejsza oszczędność, będzie się liczyć. Pamiętajmy, że pielęgnacja osoby chorej w domu jest związana z innymi wydatkami, jakie stanowią leki, środki higieniczne czy potrzeba nabycia specjalistycznego sprzętu (info o usługach pielęgniarskich w domu pacjenta).
Jeżeli mamy do czynienia ze szczególnie wrażliwym pacjentem, jak na przykład dziecko czy osoba starsza z otępieniem, warto zweryfikować, czy usługi pielęgniarskie w domu pacjenta będą przeprowadzone przez osobę, która posiada odpowiednie doświadczenie i przygotowanie, aby wszystkie czynności przebiegły szybko, łatwo i bez niepotrzebnego stresu.

Na powyżej wymienione usługi składają się procedury takie jak: pielęgnacja stomii (sprawdź więcej), zapobieganie odleżynom, cewnikowanie, wykonywanie zastrzyków, podłączanie kroplówki. Dobrze jest, gdy placówka świadcząca tego typu usługi zapewnia elastyczność, jeśli chodzi o terminy wizyt.

Chcesz zaznajomić się z następnymi ciekawymi wątkami na zbliżony temat? Bez problemu. Wejdź na hiperłącze do wpisu (http://latkowski.pl/pl/wlasciwosci-lamp-solnych/) i czytaj bez ograniczeń.

Czasem jest tak, że lekarz w czasie wizyty zleci natychmiastowe podłączenie kroplówki i w takim przypadku pielęgniarka musi się zjawić u nas jak najprędzej. Dobrze jest również, żeby była dostępna dla nas (nieraz wystarczy, była pod telefonem), w razie, kiedy wystąpi jakiś problem.

Bardzo częstą procedurą jest również pobieranie krwi w domu pacjenta. Chory dobrze to zniesie, pozostając w znanym otoczeniu.
Te usługi medyczne upraszczają życie codzienne osób chorych.