sweet peadolls clothes

W jaki sposób pielęgnować cerę suchą?

Sucha cera to utrapienie niesłychanie wielu osób, szczególnie w zimie. Odznacza się zaczerwienieniem oraz swędzeniem, co jest niesłychanie uciążliwe oraz nieestetyczne.

Są jednak sposoby na to, ażeby skóra sucha zamieniła się w skórę nawilżoną oraz urodziwą.
pharmaceris n c-capilix

Autor: anton petukhov
Źródło: http://www.flickr.com

Po pierwsze nie pocierać! Drapanie jeszcze pogorszy stan cery i może doprowadzić do infekcji, a w dodatku nie przyniesie wytchnienia przy podrażnionej suchej skórze. Po drugie ograniczyć kontakt z wodą. Sucha skóra w szczególności nie kocha gorących, długich natrysków jak też ablucji. Do czyszczenia buzi używaj najlepiej łagodnych kosmetyków. A z pewnością nawilżaj. Nawilżanie (sprawdź: theo marvee aquastic) może być kłopotem – co wybrać z bogatej oferty sklepów kosmetycznych? Vichy normaderm krem cena jakiego nie jest nadto wygórowana? Lekarze dermatolodzy rekomendują panacea z ceramidami . Są to naturalne cząsteczki, obejmujące kwasy tłuszczowe. Dogłębnie nawilżają one spragnioną suchą skórę. Lepiej także kupić krem czy maść w miejsce w wyższym stopniu ciekłych emulsji. Mają one mniejszą zwartość, co sprawia, iż mniej jest w nich składników koniecznych suchej cerze. Tak naprawdę, kiedy niekiedy najlepiej będzie nabyć starą dobrą i gęstą wazelinę, by pozbyć się permanentnej suchości. Oddziela ona suchą cerę od czynników zewnętrznych, tj. dla przykładu zimno. Może jednak nie być najlepszym podejściem przy cerze suchej, lecz skłonnej do trądziku. W takowym wypadku wypróbuj serum do cery suchej.

Najtrudniej utrzymać suchą skórę w dostatecznej formie w czasie jesienno–zimowym. Zimne powietrze wysusza, ale możemy zapobiegać jego negatywnemu wpływowi na suchą cerę. W zimie może nam pomóc specyfik pharmaceris n c-capilix.