sweet peadolls clothes

Jak sprawdzić męską płodność?

Z plemnikami nie ma żartów, dokładnie dwadzieścia milionów powinno być w optymalnej porcji męskiego nasienia. To od tego, czy ta ilość jest optymalna, możliwe jest zapłodnienie komórki jajowej. Jeśli jest inaczej, istnieją z tym kłopoty, to powinniśmy zbadać nasienie. Jak to zrobić?

Kobieta w ciąży

Autor: baby-shower.pl
Źródło: baby-shower.pl
Sposób jest prosty i nie powinniśmy się tym stresować. Najważniejsze to jednakowoż wiedzieć od czego zacząć. Pierwsze co należy zrobić to nabyć test na płodność. Nie jest właściwie ważne, czy test będziemy wykonywać w domu czy w przychodni, potrzebne są ustalone przygotowania. Parę dni przed testem musimy zapomnieć o seksie, jeśli zaś przechodziłeś jakąś chorobę lub leczenie, jesteś zmuszony poczekać kilka tygodni. Musisz również mieć na uwadze, iż istnieją czynniki, które obniżają|zmniejszają jakość nasienia. Najważniejsze z nich to palenie papierosów i nadużywanie alkoholu, źle na nasienie wpływa również przegrzewanie jąder (więcej).

Nimowlak

Autor: Mirra Photography (Kristin Jona)
Źródło: http://www.flickr.com

Jeśli chcesz nieodzownie wykonać taki test w mieszkaniu, masz taką możliwość. Dostępne są testy płodności dla mężczyzn do domowego użytku. Nie musisz mieć recepty, kupisz go w każdej aptece.

Jeśli ta publikacja dała Ci do myślenia, to zerknij na omówienie (http://tortytorty.pl/na_przyjecia/tuby_strzelajace_z_konfetti.html), które podnosi zbliżoną problematykę. Tamten materiał niewątpliwie także Cię zaciekawi, więc kliknij tutaj.

Na jego zestaw składają się pojemniczek na spermę, roztwór testujący, tester oraz zakraplacz. Zasada działania to wykorzystanie specjalnego roztworu, który barwi plemniki. Im jest ich więcej w spermie, tym bardziej intensywne zabarwienie. Uzyskany kolor musimy porównać z wzorcami, jakie odnajdziemy na specjalnym testerze. Taki test kosztuje około dwieście złotych, ale składa się on na dwa osobne zestawy do przeprowadzenia wymaganych prób.

Test domowy sprawuje się całkiem przyzwoicie, daje wiedzę na temat płodności, jednocześnie nie jest diagnostyczny. Kluczowe jest bowiem nie tylko jak dużo plemników znajduje się w nasieniu, lecz także ich jakość, czyli jaką mają budowę czy ruchliwość. Tego normalnym domowym testem nie zbadamy. Jeśli pragniemy naprawdę się dowiedzieć, co jest nie tak z płodnością, najlepiej skorzystać z pomocy fachowca (przeczytaj na stronie na Najlepiej zgłosić się do poradni andrologicznej lub kliniki niepłodności. Lekarzami, którzy trudnią się najczęściej problematyką płodności są ginekolodzy, więc ginekolog usg ciąży wrocław Twojej partnerki być może wskazać odpowiednią przychodnię, w której wykonuje się fachowe testy płodności. Po takim fachowym teście będziesz wiedział już najważniejsze kwestie, a wszelkie wątpliwości rozwieje doktor, który w takim badaniu dostrzeże to, to co laik mógłby przeoczyć.