sweet peadolls clothes

Warto wiedzieć, jakie są naturalne i domowe sposoby walki z powszechnymi schorzeniami

Biegunka, bóle głowy, stan zapalny dróg moczowych – to zaburzenia, które występują dość powszechnie. Zazwyczaj świetną alternatywą dla leków i suplementów diety są naturalne środki.

fotogram - zdrowie

Autor: Olivier Duquesne
Źródło: http://www.flickr.com
stykówka - zdrowie

Autor: Charles Haynes
Źródło: http://www.flickr.com

Na bóle głowy cierpi wielu z nas. Zanim zjemy lek, poleca się wziąć pod uwagę masaż skroni. Niektórzy twierdzą, że skuteczny jest także masaż dużych palców u stóp. Wspaniały może okazać się masaż (zobacz przeskocz do serwisu http://rehafit.org) karku. Powinno się rozważyć relaksacyjne ćwiczenia. Do masażu można zastosować olejku lawendowego, rumiankowego, różanego czy miętowego. Przeciwbólowe działanie przypisuje się wyciągowi z kory wierzby i złocieniowi maruna. Określoną metodę wesprze chłodny okład na głowę. Na dodatek, dosyć często występującą dolegliwością jest zakażenie dróg moczowych. W tym wypadku zaleca się wizytę u lekarza, który najczęściej przepisuje odpowiednie leki. Leczenie poleca się wspomóc, zażywając zaparzoną mieszankę ziół, składającą się przede wszystkim z liścia mącznicy, ziela skrzypu. Co ważne, pożądane jest podjęcie działań, dzięki którym zmniejszymy szansę, że zakażenie dróg moczowych ponownie pojawi się. Chodzi o picie znacznej ilości wody każdego dnia, ograniczanie alkoholu czy kofeiny.

Bezcenne są też domowe sposoby na zaparcia oraz biegunki. Biegunkę może powstrzymać spożycie około dwóch łyżek kawy sypanej czy trochę rozgotowanego ryżu.

Jeśli niniejszy artykuł jest dla Ciebie emocjonujący, to zobacz stronę, która też publikuje tego typu treści. One zapewne również Cię zaintrygują.

W walce z biegunką pomocne okaże się siemię lniane w formie kisielu bądź ciemna czekolada. Jeśli chodzi o zapewniające rezultaty sposoby na zaparcia, należy wskazać jedzenie śliwek, zarówno świeżych jak i suszonych, oraz kapusty kiszonej, a także picie sporej ilości niegazowanej wody. Walkę z zaparciami ułatwi zaparzona mięta oraz ruch. Dobrze jest sięgnąć po truskawki, szpinak, surowy lub gotowany, oraz buraki. Istotna jest również profilaktyka. Działanie jelit będzie lepsze, gdy zrezygnujemy ze słodkości czy fast-foodów oraz wypracujemy przyzwyczajenie picia znacznej ilości wody, najlepiej nawet do 2 litrów dzień w dzień.