sweet peadolls clothes

Lekarz rodzinny – co powinieneś wiedzieć?

Niespodziewana choroba sprawia, że musimy iść do lekarza. Przeważnie pierwsze kroki kierujemy do lekarza rodzinnego, który odpowiada za profilaktykę i promocję zdrowia pośród swoich pacjentów.

Lekarze

Autor: German Tenorio
Źródło: http://www.flickr.com
Lekarz rodzinny jest lekarzem specjalistą, który kształcił się w zakresie medycyny rodzinnej. Pacjenci powinni zjawiać się u niego z każdą niedyspozycją zdrowotną, aby mógł stwierdzić czy będzie wymagana pomoc lekarzy specjalistów. Dlaczego? Z tego względu, iż on sam nie może przeprowadzić wszystkich badań czy zabiegów. W związku z tym może pokierować pacjenta na badania do laboratorium, które pozwalają dostać więcej szczegółów odnoszących się do stanu badanego. Lekarz taki może też napisać skierowanie na badania diagnozujące, czyli np. tomografię. Jednakże muszą być to wyłącznie uzasadnione przypadki medyczne, ponieważ badania te są bardzo kosztowne.

Jeśli zaciekawił Cię ten artykuł, to wejdź na adres tej podstrony (http://okulus.pl/czym-jest-laserowa-korekcja/) i pod nim odkryjesz dużo więcej rzetelnych informacji.

Doktor wskazuje, do której placówki należy się zgłosić, a chory musi umówić się na wizytę w danym terminie. Do tego lekarz rodzinny czytaj może wypisać recepty, również na leki z instytucji specjalistycznej, jeśli dostanie od niniejszego lekarza specjalisty należyte informacje dotyczące metod leczenia oraz zalecanych medykamentach. Dzięki temu pacjent nie musi za każdym razem, jeśli skończą mu się lekarstwa, iść do specjalisty.

Do zadań lekarza rodzinnego zalicza się też skierowanie na zabiegi w pokoju zabiegowym – np. szczepionki a także na rehabilitację. Rehabilitacja może być realizowana w domu lub w poradni rehabilitacyjnej. Zabiegi rehabilitacyjne mają na celu wspomagać pacjenta w leczeniu wad postawy czy innych dysfunkcji ruchu. Niestety najczęściej tak jak w przypadku badań diagnozujących trzeba zaczekać na swoją kolej, co wiąże się niekiedy z odległymi terminami.

Trzeba pamiętać, że jest określony czas na zarejestrowanie zabiegów przypisanych przez lekarza rodzinnego. Jeśli przegapimy stosowną datę, skierowanie nie będzie ważne i będziemy zmuszeni udać się po kolejne. Lekarz rodzinny może także skierować nas na leczenie sanatoryjne, dokładnie opisując stan zdrowia chorego a także zalecenia co do leczenia. Lekarz rodzinny powinien z przyjaznym nastawieniem podchodzić do każdego pacjenta i powiększać wiedzę medyczną, by bezustannie orientować się w najnowszych metodach leczenia.