sweet peadolls clothes

Suplementy dla kulturystów

Najczęstszym wyobrażeniem odżywek dla sportowców są zakazane preparaty mające przyspieszać przyrost mięśni, aż do nienaturalnie dużych rozmiarów. Nic bardziej nieprawdziwego.

Dieta i sport

Autor: iStock
Źródło: iStock
Kulturystyka to niezwykle wymagający sport.

Czy potrzebujesz nowych i zajmujących wpisów na opracowany tu temat? Służymy pomocą – naciśnij i sprawdź (https://novamedis.pl/detoks-organizmu/) tu nowe fakty.

Na konkurencjach uczestnicy są oceniani nie tylko z uwagi na muskulaturę, ogromnie istotna jest również właściwa postawa, prezencja i jak najmniejsza tkanka tłuszczowa. W celu osiągnięcia tego, sportowcy układają wraz z trenerem dopasowany plan ćwiczeń na cały rok, a tuż przed konkurencjami przechodzą na rygorystyczną dietę eliminującą tkankę tłuszczową. Taki tryb życia jest niezwykle męczący dla ciała, i w większości z tego względu sportowcy stosują wiele rodzajów preparatów wspomagających.

Zdrowie jest najistotniejsze

W trakcie diety redukcyjnej, organizm cierpi z powodu niedoboru witamin i mikroelementów. Sportowcy dostarczają je sobie więc w postaci tabletek lub płynów. Oprócz zestawu witamin, powinno się zatroszczyć o balans między kwasami tłuszczowymi. Zazwyczaj opiera się to po prostu na pobieraniu dostatecznej ilości kwasu omega 3. Jest to istotna czynność, dla utrzymania serca sportowca w dobrym stanie, żeby mogło dostarczyć tlen do każdej grupy mięśniowej.

Jak nie dać się chorobie?

Autor: Lifeline – Star Fitness
Źródło: Lifeline – Star Fitness

Oprócz serca, bardzo istotne jest utrzymanie stawów w odpowiedniej kondycji – w szczególności w czasie ostrych treningów. Stawy narażone na spore obciążenia szybciej ulegają zużyciu, co może o wiele skrócić karierę kulturysty. Dla utrzymania stawów w odpowiedniej kondycji, stosuje się specjalne preparaty zawierające dużą ilość białka kolagenowego. Jednym z takich preparatów jest często wybierany wśród zawodników flexit.

Mięśnie są równie ważne

Poprawienie muskulatury i przyspieszony wzrost masy mięśniowej w naturalny sposób jest wykonalne, zawodnicy używają głównie preparatów, które przyspieszają powstawanie tlenku azotu w organizmie. Ma to zwiększyć ukrwienie mięśni, co natomiast umożliwia wzrost efektywności treningu. Są to ponadto środki stosowane przez sportowców uprawiających sporty siłowe, gwarantują one bowiem znaczny wzrost siły i energii. Środki takie zwykle stosuje się przed ćwiczeniami, mają postać łatwo wchłanialnych kapsułek. Najchętniej wybieranym środkiem używanym przez sportowców jest nitrobolon

.