sweet peadolls clothes

Pijawki na zdrowie, szczęście i urodę!

Pojęcie medycyny alternatywnej w Polsce jest nadal kontrowersyjne. A przecież akupunktura, która w naszym kraju orzekana jest jako metoda naturalna, w krajach azjatyckich uważana jest za tradycyjną i konwencjonalną. Do niedawna podobnie było z leczeniem pijawkami. Pacjent, który informował w czasie wizyty lekarskiej o zabiegu hirudoterapii zazwyczaj spotykał się z sarkastycznym uśmiechem.

Apteka symbol

Autor: Nicolas Raymond
Źródło: http://www.flickr.com

Obecnie sprawa ta zmieniła obrót, tym bardziej, że hirudoterapia w wielu krajach (np. Niemczech, Szwajcarii) traktowana jest jak zabieg leczniczy. Co więcej, zabieg wykonywany jest równocześnie z tradycyjnym leczeniem. Aktorzy, celebryci korzystają z zabiegów z wykorzystaniem pijawek leczniczych które nierzadko dają bardziej spektakularne efekty pod kątem zdrowia jak również w wyglądzie i są w stanie zapłacić za to kilkaset dolarów za jeden zabieg.

Stosowanie pijawek nie jest nowym zjawiskiem. Nasi dziadkowie uważali, że wysysają z człowieka złą krew, toteż samopoczucie po nich jest tak dobre. wywierały wpływ na wiele schorzeń i przypisywano im zbawienną moc. Nie wszyscy wiedzą, że pijawki wydzielają endorfiny, co wpływa na lepszy nastrój po zabiegu.

Czy masz chęć na następne równie ciekawe artykuły? Jeżeli tak, to śpieszymy Cię poinstruować – kliknij, zobacz, sprawdź (http://smartbodytrainer.pl/oferta/trener-personalny-gdansk/) tu o wiele więcej.

Człowiek jakiś pogodniejszy, ma więcej zapału. Nie dziwi więc fakt, że pijawki stają się ponownie modne.

Gdzie spodziewać się informacji o hirudoterapii? Najszybciej w internecie, wpisując w wyszukiwarce poszukiwany temat, czyli: jak leczą pijawki ? Dobrym źródłem informacji są też krewni lub przyjaciele. Nie zaszkodzi zasięgnąć porad czy mogą polecić cieszący się dobrą opinią gabinet albo mają dobre doświadczenia z osobą, która stawia pijawki. A warto ponieważ lista schorzeń leczonych pijawkami jest imponująca i obejmuje: żylaki i zakrzepowe zapalenie żył, hemoroidy, procesy starzenia, trudno gojące się rany, krwiaki i zakrzepy, zapalenie korzonków nerwowych i wiele, wiele innych.

Klinika leczenia niepłodności

Źródło: www.gyncentrum.pl

Hirudoterapeuci uważają, iż warto skorzystać z zabiegu nawet wtedy, gdy nic człowiekowi nie dolega. Albo żywi przekonanie, że nic mu nie dolega. Chorzy mogą nic o schorzeniu nie wiedzieć, a pijawka się „dowie” błyskawicznie i przypadłość wyeliminuje, zanim ta zdąży się ”odezwać”.