sweet peadolls clothes

W jakiej sytuacji należy wykonać usg?

Wiele przyszłych matek zadaje sobie pytanie: czy nazbyt intensywne robienie USG może być szkodliwe dla dziecka. kwestia nie jest taka oczywista, bo jak tłumaczą niektórzy kwestia nie jest jednoznaczna. Wiadomo bowiem, że podczas badania są obecne fale ultradźwiękowe o niekonkretnym, raz wyższym, raz mniejszym natężeniu, a wszystko to zależne jest od rodzaju takiego typu pomiaru. jednakowoż trzeba już na wstępie uspokoić, iż USG nie jest groźne dla zdrowia niemowlaka. Oto fakty.

usg

Autor: Lech Karol Pawłaszek
Źródło: http://www.flickr.com
trzeba wiedzieć, iż badanie USG robione jest na dwa sposoby. pierwszym z nich jest sonda dopochwowa, drugą – brzuszna. jednakowoż, pierwsza jak i druga są pewne, nie czynią żadnych powikłań. Czym się odróżniają? wyłącznie tym, że sonda dopochwowa stosowana jest w trakcie pierwszego USG, a brzuszna w czasie kolejnych tego typu badań. USG działa na tej zasadzie, że wysyłane są ultradźwięki odbijające się od ciała dziecka, kolejno te same fale powracają do czujnika, dzięki czemu możemy podziwiać czarno-biały film na niedużym specjalistycznym telewizorze. fachowe usg kolana kraków wykonuje się wszędzie, wiadomo jednakowoż, iż największa jego osiągalność jest w dużych miastach, jak Warszawa, Kraków czy Gdańsk, lecz i w mniejszych mieścinach znajduje się stosowny do tego aparatura.

Nie ma się co także bać, kiedy lekarz postanowi dodać ilość badań. To też nie ma wpływu na bezpieczeństwozdrowie malucha. Standardowo badanie takie prowadzone jest u każdej kobiety w ciąży trzy razy w czasie ciąży, ale to, ile lekarz zaleci danej kobiecie zależne jest od indywidualnej decyzji. W przeważającej liczbie przypadków dobre usg witryna internetowa przeprowadza się pomiędzy 11 a 14 tygodniem ciąży. Następnie zaś między 18 – 22, ostatnie po 30 tygodniu ciąży.

Te terminy nie są przypadkowe. Pierwszy z nich (11-14 tydzień) to badanie genetyczne. To badanie wykluczyć ma definitywnie zespół Downa, wady serca, a także inne zaburzenia dziedziczne Już w trakcie takiego pierwszego pomiaru można też sprawdzić wielkość dziecka, pooglądać główkę i kończyny.

ciąża

Autor: Sara Neff
Źródło: http://www.flickr.com

Kolejne badanie to okres pomiędzy 18 a 22 tygodniem. Jego najważniejszym zadaniem jest określenie czy rozwój płodu następuje właściwie. W takim celu sprawdza się najważniejsze narządy, serce, główkę. Jednocześnie, to w trakcie tego typu badania dowiadujemy się czy na świat przyjdzie chłopczyk czy dziewczynka.

Ostatnie z badań, po 30 tygodniu ciąży polega na ustaleniu wagi oraz objętości płynu owodniowego. weryfikuje się też, jakie płód ma warunki w macicy, czy nie wymagane jest przypadkiem pomyśleć o wcześniejszym zakończeniu ciąży.

niekiedy, jak powiedzieliśmy poprzednio, potrzeba częstszych analiz. Następuje to, gdy u przyszłej mamy pojawia się nadciśnienie lub cukrzyca. Dzieje się tak jednocześnie, w momencie, gdy widoczne były krwawienia, a także w okresie noszenia ciąży bliźniaczej. Nawet w tym momencie nie ma co się bać USG, naszemu maluchowi nic się nie stanie.