sweet peadolls clothes

W jaki sposób dobrze przygotować się do odbycia badań medycznych kolonoskopii

Czasem nawet nie wiemy, na jaki typ zabiegu możemy być skierowani. Jednak lekarze chcą tego, co dla pacjenta najlepsze i może okazać się, że jest to związane z niezbyt fajnymi odczuciami. Kiedy dociera do nas hasło kolonoskopia nie zawsze wiemy, z czym wiąże się tego typu badanie. Otóż kolonoskopia to wprowadzenie przez odbyt wziernika, żeby móc przyjrzeć się jelitu grubemu. Nie brzmi to zbyt przyjemnie, ale badanie w różnych sytuacjach jest po prostu konieczne, a jak wiemy zdrowie jest najistotniejsze i jeżeli tylko przez takie badanie da się odkryć przyczyny naszych problemów to nie ma, nad czym się zastanawiać.

Lekarz

Źródło: sxc.hu

Dodatkowym pytaniem, jakie może w nas kiełkować: jak przygotować się do kolonoskopii ? Przygotowania trzeba rozpocząć kilka dni przed samym badaniem. 3 dni przed badaniem musimy konsumować tylko płynne posiłki. Najlepiej pić sporo wody. Herbata i kawa oraz soki również można popijać. Ale nie można jeść produktów stałych. Na dodatek trzeba odpuścić stosowanie niektórych leków, oczywiście po uprzedniej konsultacji z lekarzem.

Jeśli ten temat Cię zaintrygował, to na pewno zainteresuje Cię też nowa treść (http://www.zdrowazupa.pl/) na omawiane zagadnienie, ponieważ też zawiera ciekawe informacje.

Dzień przed samym badaniem można skonsumować śniadanie, ale nie może ono zawierać mleka czy napojów z gazem. Czternaście godzin przed kolonoskopią powinniśmy rozpocząć przyjmowanie płynów z preparatem Fortrans. Od chwili, kiedy rozpocznie się pływać z preparatem z torebki Fortrans nie można nic jeść. Picie takiego płynu doprowadzi do częstych wypróżnień. Jednak dzięki takiemu przygotowaniu obraz z jelita grubego nie będzie zaburzony. Ciekawe informacje znajdziesz tu:

Kolonoskopia badanie dość nieprzyjemne

szpitalne urządzenie do dezynfekcji

Autor: Official U.S. Navy Page
Źródło: http://www.flickr.com

Gdy wychodzi na to, że trzeba zrobić badanie zwane kolonoskopią, od razu mamy chęć dowiedzieć się jak przygotować się do kolonoskopii? Doktor wytłumaczy nam konkretnie, na czym badanie polega i czemu zostanie ono robione. Dodatkowo udzieli nam informacje, jak co trzeba zrobić na kilka dni i na parę godzin przed kolonoskopią. Dla większości pacjentów kłopotem może być brak posiłków stałych, ale jest to konieczne żeby już przy pierwszym badaniu dało się zauważyć wszystko, co jest w naszym jelicie grubym.

Poszukujesz kolejnego materiału na opisywany w tym miejscu problem? Jeśli tak, to ten wyczerpujący artykuł (https://www.drherbich.eu/blog/produkty/pessar-kolnierzowy-szyjki-macicy/) bez cienia wątpliwości też uznasz za interesujący.

Kolonoskopia daje możliwość dostrzeżenia problemów, których nie uda się dostrzec za pomocą żadnego innego badania, dlatego jeśli istnieją przesłanki ku temu, by kolonoskopia została zrobiona, to pacjent dostaje skierowanie na tego rodzaju badanie.