sweet peadolls clothes

Sprężyny czy pianka – zakup materaca

Dwustronny materac z kolekcji TRENTE w opcji H3

Autor: Beds.pl
Źródło: Beds.pl

Dopasowanie materaca wcale nie należy do łatwych. Piankowy, kilkaset czy kilka tysięcy złotych – na co się zdecydować? Pamiętajmy, że nie ma potrzeby inwestować w materac na resztę życia.

Trudno spokojnie działać każdego dnia, jeśli nie wysypiamy się wygodnie. Kupując materac, zapamiętajmy, że wszystko jest kwestią osobniczą. Są ludzie, którzy potrzebują elastycznego łóżka, pozostali odpoczywają jedynie na twardym. W związku z tym przychodzi na myśl jedyna koncepcja: materac powinien być indywidualnie dobrany.

Stelaż na podnośnikach pneumatycznych

Autor: Beds.pl
Źródło: Beds.pl

Materace i ich rodzaje
Do niedawna większość materacy posiadała w swoim wnętrzu sprężyny. Jednak dzisiaj to nie jedyne rozwiązanie, dlatego że materac bonelowy ma różne usterki, bo sprężyny są ze sobą złączone. Kiedy odpoczywają na nim dwie osoby, czują każdy swój ruch. Dlatego sporą sławą cieszą się materace kieszeniowe. W tym przypadku każda sprężyna jest osobno opakowana w tzw. kieszenie. W związku z tym materac jest twardszy i jest stabilniejszy.

Obecnie jednak bardzo często wybierane są materace piankowe i żelowe. Można sobie wybrać zimną piankę, która jest tańsza, a jednocześnie elastyczna i doskonale odprowadza wilgoć. Popularna jest jeszcze inna: leniwa pianka, przystosowująca się do nacisku ciała i zależy od temperatury. Tego typu koncepcje wykorzystywane są także w przypadku materacy kieszeniowych. Na warstwie sprężyn jest z reguły odpowiednia pianek.

materac

Autor: Janpol
Źródło: Janpol

Najdroższe materace to najczęściej z lateksu. Te również można wybrać w wersji sprężynowej, więc produkcja sprężyn kwitnie.

Dopasowany materac
Materac powinien być bezbłędnie dobrany do wzrostu i oczywiście wagi. W sklepach zwykle zaznaczają dla kogo zaprojektowany jest wybrany typ. Istotne jest też bezbłędnie wybrane łóżko. Stelaż ma wydłużyć życie materaca, odpowiednio go wentylując i nie odkształcając. Dobre są łózka na giętych listwach, ich rozstaw powinien być szeroki.

Istotna jest raczej jakość materaca, cena już mniej. Materac kieszeniowy o 7 strefach, z dodatkową warstwą kokosa to koszt około 400 złotych – oczywiście cena zależy od wielkości. Nie ma potrzeby więc szukać materaca z najwyższej cenowej półki, by spać w komfortowych warunkach. materac ciekawostki