sweet peadolls clothes

Kobieto – nie daj się pokonać chorobie i badaj się regularnie u ginekologa!

Wizyty u lekarza to oczywiście nic przyjemnego – oczywiście pomijamy osoby., które najprawdopodobniej są hipochondrykami lub mają inne tego typu zaburzenia, jednak w większości wypadków raczej nikt nie lubi chodzić do lekarzy. Z jednej strony najczęściej unikamy tego jak ognia, z drugiej jednak powinniśmy zdawać sobie sprawę z tego, iż na pewno lepiej jest zapobiegać niż leczyć – chyba każdy z nas zna to powiedzenie, jednak ze stosowaniem go w praktyce niestety zwykle bywa już trochę gorzej. Tymczasem regularne badania częstokroć pozwalają na wczesne wykrycie różnego rodzaju chorób i wcześniejsze rozpoczęcie leczenia – a nie da się przecież ukryć, że w takich wypadkach o wiele łatwiej jest o wygraną z chorobą.

zdrowie - landszaft

Autor: Adam Mirowski
Źródło: http://www.flickr.com

Nie inaczej jest z wizytami u ginekologów – każda z nas powinna przynajmniej raz w roku iść się przebadać. Fotel ginekologiczny wcale nie jest taki okropny jak Ci się wydaje – wystarcza znaleźć dobrego lekarza, przy którym będziesz się czuć swobodnie. .

Wówczas nawet lampa z lupą, która naprawdę wygląda przerażająco, nie będzie taka . Odpowiednie podejście lekarza do pacjentki to praktycznie połowa sukcesu. Jeżeli nie będziesz się wstydzić swojego lekarza i nie będziesz bała się zadawać nawet najbardziej prostych pytań, wówczas na pewno każda wizyta będzie przebiegać w przyjaznej atmosferze, a z Twoim zdrowiem będzie wszystko w jak najlepszym porządku.

Na dodatek powinnaś zwrócić wyjątkową uwagę na wyposażenie gabinetu (zapalenie tkanek miękkich kręgosłupa) – o ile dla przykładu lampa z lupą jest na wyposażeniu właściwie każdego gabinetu, o tyle już koagulator niestety nie jest normą.

Tymczasem jeśli będziesz chciała, aby lekarz dobrał Ci najlepsze tabletki antykoncepcyjne, koagulator jest do tego właściwie niezbędny. Nie chcemy już wspominać o takich oczywistościach jak odpowiednia higiena – zwracaj uwagę na to, czy doktor używa jednorazowych narzędzi, czy nosi rękawiczki jednorazowe lub fotel ginekologiczny jest zabezpieczony warstwą jednorazowego ręcznika. Zazwyczaj nie zwracamy na takie kwestie większej uwagi, a oczywdentysta (kliknij aby zobaczyć więcej) powinny być one normą we wszystkich gabinetach ginekologicznych.
Zadbaj o to, żeby co najmniej raz w roku znaleźć czas na wybranie się do ginekologa. Zrób przynajmniej cytologię i badania piersi – dzięki takim regularnym wizytom doktor będzie mógł w porę zdiagnozować ewentualne kłopoty z Twoim zdrowiem i szybko zareagować, co często jest kluczem do sukcesu. Jeśli zależy Ci na swoim życiu oraz na Twoich bliskich, z pewnością powinnaś regularnie chodzić na takie wizyty.