sweet peadolls clothes

Na czym leżeć?

Dwustronny materac z kolekcji TRENTE w opcji H3

Autor: Beds.pl
Źródło: Beds.pl

Wybór materaca absolutnie nie należy do prostych. Piankowy, kilkaset czy kilka tysięcy złotych – co kupić? Pamiętajmy, że nie trzeba planować materac do końca życia.

Nie ma możliwości spokojnie funkcjonować, jeśli nie zapewnimy sobie wygodnego snu. Kupując materac, miejmy na uwadze, że ideał jest kwestią indywidualną. Niektórzy potrzebują elastycznego łóżka, inni wypoczywają jedynie na twardym. W związku z tym przychodzi na myśl tylko jedna koncepcja: materac musi być osobiście dobrany.

Stelaż na podnośnikach pneumatycznych

Autor: Beds.pl
Źródło: Beds.pl

Materace i ich rodzaje
Całkiem niedawno duża część materacy posiadała sprężyny w swoim wnętrzu. Teraz to najtańsze podejście, ale materac sprężynowy ma swoje wady, bo sprężyny są w nim połączone. Jeżeli leżą na nim np. małżonkowie, czują ruchy po drugiej stronie łóżka. Z tego powodu właśnie sławą cieszą się materace kieszeniowe. W tym przypadku każda sprężyna jest oddzielnie opakowana w tzw. kieszonki. Dzięki temu materac ma większą twardość i jest stabilniejszy.

Obecnie jednak często wybierane są materace z pianek i wkładów żelowych. Każdy może dobrać zimną piankę, która nie jest droga, a jednocześnie sprężysta i dobrze odprowadza wilgoć. Jest jeszcze tak zwana leniwa pianka, przystosowująca się do nacisku ciała w zależności od temperatury. Takie koncepcje używane są również w przypadku materacy kieszeniowych. Na sprężynach jest zwykle kilka warstw pianki.

materac

Autor: Janpol
Źródło: Janpol

Drogie materace są najczęściej lateksowe i termo-elastyczne. Oczywiście te tez można wybrać w kilku wersjach, więc produkcja sprężyn wre.

Dopasuj materac
Materac powinien być perfekcyjnie dopasowany do wzrostu i oczywiście wagi.zobacz tu usuwanie cieni pod oczami usuwanie cieni pod oczamiProducenci zaznaczają dla kogo przeznaczony jest dany model. Istotne jest też bezbłędnie trafione łóżko. Stelaż ma przedłużyć życie materaca, należycie zapewniając mu wentylację i zachowanie kształtu. Polecane są stelaże o drewnianych listwach giętych, ważny jest szeroki rozstaw.

Istotna jest raczej jakość materaca, cena już mniej. Materac kieszeniowy 7-strefowy, z warstwą kokosa to koszt mniej więcej 400 złotych – oczywiście cena zależy od rozmiarów. Nie ma sensu więc wstawiać materaca za kilka tysięcy, by relaksować się w królewskich warunkach. materac po więcej informacji wejdź na