sweet peadolls clothes

Krótkowzroczność cywilizacyjną chorobą

Wady wzroku to jedne z bardzo rozpowszechnionych chorób cywilizacyjnych. Nie jesteśmy co prawda jeszcze społecznością okularników, jednakże nie ulega wątpliwości iż schorzenia oka stają się cywilizacyjną chorobą. Przyczyną tego jest to, że – mówiąc bez ogródek – torturujemy nasz wzrok pracą do której nie jest on przystosowany. Oczywistością jest że długa praca przy laptopie może źle wpływać na nasz wzrok.

Badanie wzroku

Autor: US Army Africa
Źródło: http://www.flickr.com
Analizy statystyczne przeprowadzone w ciągu ostatnich 10-ciu lat pokazują, że utrapieniem – szczególnie u młodzieży – stanie się krótkowzroczność. Powodem jest fakt, iż nasz wzrok przystosowany jest do spoglądania w dal. Ewolucja nasz wzrok przygotowywała do patrzenia w dal – niebezpieczeństwo zwykle nadchodziło zza horyzontu, natomiast dzisiaj zmuszamy nasze oko do wpatrywania się w obrazy stosunkowo blisko umiejscowione. Zauważono, iż przestajemy mrugać oczami co ma ujemny wpływ na nawilżanie oka a tym samym – dalsze psucie się wzroku. Kuracja krótkowzroczności odbywa się przez wkładanie właściwie dobranych szkieł.

Nieoczekiwanie rozwój w dziedzinie optyki soczewki (http://rajsoczewek.pl/soczewki-jednodniowe) kontaktowej sprawił odkrycie innowacyjnej metody terapii tegoż schorzenia. Zauważono, że wkładanie soczewek kontaktowych koryguje u krótkowidzów z niewielką wadą wzrok po zdjęciu soczewek. Strategia terapii wzroku oparta na nadmienionym zjawisku to (ortokorekcja). Żeby była ona efektywna konieczne było wynalezienie tworzyw na soczewki – rajsoczewek.pl – które umożliwiałyby noszenie kontaktów 24 h/dobę przez wskazany czas.

Najprościej wyjaśniając ortokorekcja polega na kształtowaniu poprzez soczewkę kontaktową gałki oczu w pożądany przez nas sposób. Wspomniana terapia wzroku – tak jak wszystkie metody kuracji – wymagają lat. Kuracja jest jednak względnie efektywna a co istotne nie nastręcza ingerencji chirurgicznej w tak wrażliwy organ którym jest nasze oko.

Następny z nadmienionych kłopotów to niedostateczne nawilżenie gałki oka. Można sobie z tym kłopotem poradzić zakupując w aptece krople do oczu, tzw. sztuczne łzy. To roztwór występujący naturalnie w ludzkim oku wytworzony syntetycznie. Jego stosowanie nie tylko poprawi nam komfort widzenia lecz również zlikwiduje niemiłe doznania tj. pieczenie oczu.