sweet peadolls clothes

Depresja sezonowa, jak ją wyleczyć

Depresja sprawia, że gaśnie radość życia, przyszłość budzi w nas smutek, a przeszłość jawi się jako pasmo niepowodzeń. Stanowi temu, towarzyszy smutek, rozpacz i lęk. Coś, co jedni z nas biorą za chwilowe niepowodzenie, dla innych jest życiowym nieszczęściem.

Spora część osób cierpi na depresje sezonowe. Do niektórych depresja ”puka” jesienią, do innych wiosną. Dlaczego?

depresja

Autor: Holly Lay
Źródło: http://www.flickr.com
Zimą i jesienią, kiedy dzień jest krótki i brakuje| słońca, zapadamy w „zimowy sen”.

Kliknij ten odnośnik – ta wskazówka spod linku odkryje całkiem nową porcję materiałów na temat, który być może wydać Ci się godny zgłębienia!

Niektórzy czują się znużeni, senni, apatyczni, niedomaga intelekt. Wydawałoby się, że kiedy nadchodzi wiosna, lato, wydłuża się dzień i świeci słońce, depresja nie powinna nas dotknąć. Niestety, na przekór naturze, chorujemy.

Wejdź na naszą witrynę – w niej czeka na Ciebie bieżący tekst nowego tematu. Stworzyliśmy go dla Ciebie z chęcią.

Gwałtowny wybuch przyrody sprawia, iż człowiek nie nadąża za nią. Zostaje w tyle, zaczyna mieć kłopoty z nastrojem. Z tego powodu, na depresję może zachorować i Włoch i Norweg.

Chociaż powody jej powstawania nie są znane, sądzi się, iż znaczącym czynnikiem jest niedobór światła słonecznego docierającego do siatkówki naszych oczu. Zważywszy na to, przynoszącym największe efekty sposobem leczenia tego zaburzenia jest fototerapia z zastosowaniem specjalnych do tego celu lamp fluorescencyjnych. Lampa antydepresyjna pomaga w naświetlaniu oczu pacjenta sztucznym jasnym światłem o mocy zbliżonej do naturalnego, lecz kilka lub kilkanaście razy silniejszym od zwykłego domowego oświetlenia – lampa antydepresyjna w ofercie Wykryto, iż odpowiednia ilość sztucznego światła zbawiennie wpływa na wydzielanie hormonów oraz przekaźników mózgowych.

leczenie światłem

Autor: Keoni Cabral
Źródło: http://www.flickr.com

Wskazane dla osób cierpiących na depresje sezonową okazują się również zimowe wyjazdy do krajów Europy Południowej. Również wskazane jest unikanie stresujących sytuacji, oraz zrezygnowanie z obowiązków w tym trudnym okresie. Dobrze jest także częściej włączać się w kontakty społeczne i dbać o relacje z innymi ludźmi (pod tym adresem szybko uzyskasz pomoc na ) .

Większość z nas ma chwile słabości. W jaki sposób rozpoznać, że złe samopoczucie zamienia się w chorobę?

Jeżeli fatalny nastrój zaczyna utrudniać nam funkcjonowanie, a każdy dzień przypomina tor przeszkód, należy natychmiast wybrać się do psychiatry. Depresję można pokonać!