sweet peadolls clothes

Sprzątanie to najczęściej udręka dla rodziny

Przykładasz wielką wagę do porządków i pragniesz, aby w twoim domu to było respektowane. Denerwują cię bowiem nawyki twojego męża, jego wyniesionego z domu myślenia, że nic w domu jeśli chodzi o porządki nie musi robić. Starczy, iż przyjdzie z pracy, położy się na kanapie i włączy telewizor. Czasami do tego weźmie sobie piwo i będzie odpoczywał spokojnie. Nie budzisz go, bo zdajesz sobie sprawę, iż przecież wrócił z pracy, jednak chciałabyś, aby chociaż w sobotę trochę ci pomagał przy sprzątaniu…

sprzątanie2

Źródło: sxc.hu

Cóż, zdajesz sobie sprawę z tego, iż to nie jest realne. Próbowałaś, nabyłaś nawet dwie pary rękawiczek do sprzątania (polecam te – ręczniki papierowe do wycierania), lecz on omijał je szerokim łukiem, prosiłaś, żeby, chociaż wykonywał normalne sprzątania ręczne, czyli, jak coś ubrudził niech weźmie ręcznik – przejdź papierowy i to powyciera, lecz on nie przyjmował tego do wiadomości. Raz chyba tylko wziął skrobaczkę i coś począł wytrwale skrobać, jednak był to pojedynczy przypadek, który wydarzył się dawno temu.

Zdajesz sobie sprawę, że metamorfoza twojego męża z normalnego, nic nie pomagającego w domu faceta na usłużnego, pomocnego męża jest mało prawdopodobna, więc już nawet nie starasz się tłumaczyć. Wiesz, że twój partner pochodzi z typowo polskiej rodziny, gdzie faceci relaksowali się przed telewizorem, a panie latały ze ścierkami. Wiesz, iż w domu rodzinnym twojego męża byli jedynie bracia i wszyscy po kolei, identycznie, jak ich ojciec odpoczywali i myśleli nad piwem po pracy, w momencie, kiedy ich matka uwijała się, żeby im dogodzić.

Z tego jak widać powodu zmiana tego typu przyzwyczajeń jest cięzka do wykonania i mało prawdopodobna, lecz istnieje światełko w tunelu. Wszystko zależy od tego, czy potrafisz postawić sprawę jasno, czy potrafisz zrobić to stanowczo? Musisz postarać się mu wytłumaczyć, iż niektórych rzeczy nie zamierzasz już wykonywać, bo szkodzą twojemu zdrowiu. Dlaczego bowiem musisz przesuwać wielkie sprzęty, żeby za nimi wymieść kurze i umyć podłogę, nie powinnaś tego robić, daj to zadanie małżonkowi. Przyda mu się do tego to: trwałe skrobaczki. Jeśli dalej nie zamierza słuchał zagroź mu, iż kolejny taki wysiłek może spowodować, że naprawdę stanie ci się coś poważnego. Powiedz, że pójdziesz do specjalisty i faktycznie, jeśli nie da temu wiary, zrób to. Pokaż mu, że masz swoje lata i potrzebujesz jego wsparcia, a twój facet niech wreszcie stanie się faktycznie partnerem, a nie niefrasobliwym chłopcem wyłożonym na kanapie.