sweet peadolls clothes

Metody leczenia jąkania u dorosłych

W 2011 w kinach panował film „Jak zostać królem”, który dochrapał się paru Nagród Akademii i wielkiego uznania na całym globie. Zawierał on historię króla Jerzego VI, cierpiącego na męczącą wadę wymowy. Wstydząc się przemawiać przed tłumem swych poddanych, monarcha postanowił wynająć logopedę. terapia jąkania zakończyła się sukcesem i monarsze udało się ograniczyć uciążliwe jąkanie.

Mowa

Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu

Logopeda z oscarowego obrazu korzystał z indywualnej intuicji. W czasie ostatnich dekad wiedza medyczna i psychologiczna uczyniły duży postęp i obecnie dostępnych znajduje się mnóstwo wariantów terapii jąkania u dorosłych i dzieci. Zostały podzielone na 3 kategorie, przypatrzmy się im bliżej.

Do pierwszej grupy klasyfikuje się analiza jąkania, to znaczy skorzystanie z nagrań osoby jąkającej, żeby poznała dobrze swoją wadę i próbowała nad nią zapanować.

Ciekawisz się owym działem? Czytaj zatem dalej o tym punkcie w następnym artykule, który dla Ciebie stworzyliśmy. Mamy nadzieję, że Ci się podoba.

Następny sposób to metoda cienia, gdzie pacjent próbuje kopiować sposób mówienia lekarza, powtarzając po nim wyczytywane słowa. Bardziej skomplikowana jest metoda Frazera, w której lekarz ten ułożył wskazówki dla jąkających się, mogące po odpowiednim czasie stosowania zlikwidować wadę. Finalną metodą z tej grupy jest metoda Froeschelsa, nakazująca pacjentowi, by zuł podczas rozmowy i starał się o przeżuwaniu myśleć, co ma pomóc mu bardziej skupiać się na wymowie.

Jak ochronić dłonie, stopy i usta zimą?

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu

Następną grupę otwiera technika Gutzmana, czerpiąca nieco z zadań oddechowych dla aktorów i piosenkarzy. Metoda Shechana zaś bazuje na właściwych przerwach i intonacjach trudnych wyrazów, podobnie jaksposób Schwartza.

Równie intrygujący post umieszczony jest tu, więc odwiedź witrynę okulary radzyń podlaski i sprawdź, jakie treści tam przeczytasz. One także Cię zainteresują!

Technika startu mowy kładzie nacisk na dobrym napinaniu narządów mowy. Trochę inaczej do sprawy podchodzi technika, gdzie proponuje się jąkającemu wyśpiewywanie słów – wtedy wada zanika.

W ostatniej grupie znajdziemy trening negatywny, czyli powtarzalne symulowanie jąkania, które po jakimś czasie pomoże je zwalczyć. leczenie jąkania to też wszelkiego typu leki uspokajające i relaksujące, jednak efekt jest chwilowy. Mocno kwestionowaną metodą jest hipnoterapia.

Co zrobić, gdy konieczny jest nam neurologopeda albo logopeda Najszybciej skorzystać z internetu i wpisać do wyszukiwarki zdanie np. „logopeda Warszawa” i wybrać z rozległej listy możliwości.