sweet peadolls clothes

Na czym polega kolonoskopia i z jakich powodów jest aż tak ważnym zabiegiem?

Kolonoskopia należy do bardzo ważnych badań. Pozwala wcześnie zdiagnozować raka jelita grubego, a to z kolei umożliwia jego zupełne wyleczenie.

lekarz

Autor: Phalinn Ooi
Źródło: http://www.flickr.com
Kolonoskopia to badanie rekomendowane wszystkim, którzy ukończyli 35. Rok życia. Nie powinni zapominać o nim zwłaszcza osoby zaliczane do grupy podwyższonego zagrożenia, czyli posiadające wśród osób z rodziny kogoś cierpiącego na tego raka. Kolonoskopii powinny poddać się też ci, którzy wypatrzyli w swoim kale krople krwi lub u których wykryto polipa jelita. To badanie jest przeprowadzane ze znieczuleniem, ale nie zalicza się do przyjemnych.

Ponadto, wiele osób wprost nie wie, jak przygotować się do kolonoskopii. Kondycję jelita grubego lekarz może skontrolować przez wpuszczenie do odbytu chorego miękkiego przewodu o średnicy palca. Jest on zakończony minikamerą, która monitoruje widok ścianek jelita, obserwowanyna żywo na ekranie przez lekarza. Badanie jest wykonywane jest przy znieczuleniu regionalnym i trwa do niecałej godziny. Jak przygotować się do kolonoskopii? Już na 3 dni przed zaplanowanym badaniem, powinno się przejść na szczególną dietę. Wyrzucamy z menu dania mięsne, słodkości i pieczywo.

Przeglądnij naszą witrynę. Masz szansę przejrzeć na niej nowe interesujące posty. Zatem kliknij, aby zobaczyć źródło (http://www.aurident.pl/mediraty-szansa-na-leczenie-dla-kazdego.html) informacji na zbliżony temat.

Powinniśmy wystrzegać się buraków, bo zniekształcają odcień śluzówki jelita. Jeść można wywary z warzyw i nieskomplikowane posiłki na bazie kaszy oraz wypijać duże ilości wody mineralnej, herbaty i kawy. Dzień przed kolonoskopią będziemy mogli spożyć wyłącznie pierwszy posiłek.

W gąszczu otaczających nas tekstów trudno jest znaleźć rzeczywiście przydatne informacje. Dlatego jeśli ciekawi Cię taki temat, to koniecznie zobacz rekomendowane info (https://www.rajsoczewek.pl/okulary-przeciwsloneczne/anne-marii).

Nie możemy popijać go napojami gazowanymi

lekarz

Autor: Sohel Parvez Haque
Źródło: http://www.flickr.com

lub mlekiem. Natomiast w dniu kolonoskopii musimy zażyć środki przeczyszczające w dawkach ściśle przepisanych nam przez specjalistę. Po kolonoskopii nie musimy zostawać w szpitalu, ale nie powinniśmy prowadzić samochodu. Najlepiej też po zabiegu przez kilka dni poleniuchować.

Zabieg kolonoskopii, chociaż wydaje się być krępujący, jest pozbawiony bólu i bezpieczny. Stanowi ogromną pomoc w szybkim wykryciu raka jelita grubego, a co za tym idzie, ułatwia jego wyleczenie. Przygotowując się do kolonoskopii, należy nie zapominać, że trzy dni przed badaniem, musimy przejść na płynną dietę i wypijać duże ilości wody.