sweet peadolls clothes

Przegoń smutki jesienią!

Nasze funkcjonowanie jest silnie związane z rytmem natury. W chwili gdy przyroda budzi się do życia, jakby coś w nas wstępowało. Mamy nagle w sobie całą masę energii, pragniemy zdobywać świat. Gdy obumiera – my również zwalniamy. Jesienią, gdy dni stają się krótsze, niebo jest bardziej zachmurzone a powietrze rześkie, łatwo łapiemy infekcje i odnotowujemy znaczny spadek energii.

depresja

Autor: Ryan Moomey
Źródło: http://www.flickr.com
W pracy nie możemy się skoncentrować, wrócilibyśmy do domu by nadrobić niedobór snu. Często bywamy niespokojni, nie czujemy potrzeby, do wyjścia z domu. Wolimy owinąć się kocem na sofie, włączyć choćby najnudniejszy program w telewizji i zjeść kawałek pysznego tortu czekoladowego.czytaj to badanie kierowców kraków badanie kierowców krakówZnasz to? Jeśli tak, to prawdopodobnie jesteś ofiarą zmniejszonego nasłonecznienia. Niestety, nie zawsze zły nastrój polega na gorszym samopoczuciu.

Ta wiarygodna treść jest przyszykowana dla sympatyków omawianej problematyki. Jeśli zaliczasz się do nich, to kliknij na tego typu link!

Stan ten może przeistoczyć się w depresję sezonową, inaczej zwaną depresją zimową lub sezonową chorobą afektywną. Cierpi na nią 3–4 proc. ludności w Polsce. Chociaż źródła powstawania depresji sezonowej nie są znane, sądzi się, iż głównym czynnikiem jest niedobór światła słonecznego docierającego do siatkówki naszych oczu. Wpływa ono na sposób funkcjonowania różnych struktur mózgowych, a mianowicie na procesy powstawania i regulacji neuroprzekaźników i hormonów niezbędnych do wielu życiowych czynności.

Co pomaga:* Wzmożona aktywność fizyczna, także w pochmurne dni.* Fototerapia, opierająca się na leczniczym działaniu światła. Metoda ta przynosi zauważalne postępy w 60-80%, a jej konsekwencje, takie jak zmniejszenie senności, apetytu i zmęczenia oraz zadowolenie z życia, można spostrzec już po kilku dniach jej stosowania. Lampa została zaprojektowana w celu wykluczenia objawów depresji sezonowej, mimo to lista dolegliwości, w których potwierdzone zostały jej lecznicze właściwości jest znacznie szersza. Lampami leczymy np. depresję sezonową, problemy ze snem, stan ogólnego rozbicia i zmęczenia, zespół napięcia przedmiesiączkowego a także łagodzenie dolegliwości związanych z klimakterium (kompleksowy artykuł o lampach na depresję). * Wycieczka do ciepłych krajów.