sweet peadolls clothes

Przegoń smutki jesienią!

Nasze funkcjonowanie jest silnie związane z rytmem natury. W chwili gdy przyroda budzi się do życia, jakby coś w nas wstępowało. Mamy nagle w sobie całą masę energii, pragniemy zdobywać świat. Gdy obumiera – my również zwalniamy. Jesienią, gdy dni stają się krótsze, niebo jest bardziej zachmurzone a powietrze rześkie, łatwo łapiemy infekcje i odnotowujemy znaczny spadek energii.

depresja

Autor: Ryan Moomey
Źródło: http://www.flickr.com
W pracy nie możemy się skoncentrować, wrócilibyśmy do domu by nadrobić niedobór snu. Często bywamy niespokojni, nie czujemy potrzeby, do wyjścia z domu. Wolimy owinąć się kocem na sofie, włączyć choćby najnudniejszy program w telewizji i zjeść kawałek pysznego tortu czekoladowego.

Zainteresował Cię nasz opis? Więc czytaj to badanie kierowców kraków, na co masz chęć na kolejnej witrynie, którą z radością dla Ciebie opracowaliśmy.

Znasz to? Jeśli tak, to prawdopodobnie jesteś ofiarą zmniejszonego nasłonecznienia. Niestety, nie zawsze zły nastrój polega na gorszym samopoczuciu. Stan ten może przeistoczyć się w depresję sezonową, inaczej zwaną depresją zimową lub sezonową chorobą afektywną. Cierpi na nią 3–4 proc. ludności w Polsce. Chociaż źródła powstawania depresji sezonowej nie są znane, sądzi się, iż głównym czynnikiem jest niedobór światła słonecznego docierającego do siatkówki naszych oczu. Wpływa ono na sposób funkcjonowania różnych struktur mózgowych, a mianowicie na procesy powstawania i regulacji neuroprzekaźników i hormonów niezbędnych do wielu życiowych czynności.

Co pomaga:* Wzmożona aktywność fizyczna, także w pochmurne dni.* Fototerapia, opierająca się na leczniczym działaniu światła. Metoda ta przynosi zauważalne postępy w 60-80%, a jej konsekwencje, takie jak zmniejszenie senności, apetytu i zmęczenia oraz zadowolenie z życia, można spostrzec już po kilku dniach jej stosowania. Lampa została zaprojektowana w celu wykluczenia objawów depresji sezonowej, mimo to lista dolegliwości, w których potwierdzone zostały jej lecznicze właściwości jest znacznie szersza. Lampami leczymy np. depresję sezonową, problemy ze snem, stan ogólnego rozbicia i zmęczenia, zespół napięcia przedmiesiączkowego a także łagodzenie dolegliwości związanych z klimakterium (kompleksowy artykuł o lampach na depresję). * Wycieczka do ciepłych krajów.