sweet peadolls clothes

Masaż jako konieczny element wspomagający kurację odchudzającą

Specjaliści w trosce o nasze zdrowie i dobre samopoczucie wszędzie poszukują elementów wspomagających odchudzanie. Badania wykazały, że jednym z nich jest masaż przeprowadzany w określony sposób. Nie powinno się jednak przeceniać jego odchudzającego działania.

Należy

masaż

Autor: http://sxc.hu/
Źródło: http://sxc.hu/

jednak zauważyć, iż masaż jako samodzielny zabieg nie pomaga stracić niepotrzebnych kilogramów, niemniej okazuje się niezbędnym detalem prawidłowych kuracji odchudzających, wspomagającym modelowanie sylwetki oraz utrzymanie idealnej formy po zakończeniu diety. Dlatego też można wykonywać masaż całego ciała bądź też masaż fragmentaryczny, taki jak brzucha, pośladków czy ud. Wyodrębia się wtedy trzy jego typy,zależnie od efektu, jaki chce się otrzymać. Masaż odchudzający ma za zadanie zredukowanie tkanki tłuszczowej poprzez jej rozbicie, modelujący – poprawę rzeźby sylwetki, zwłaszcza w okolicach ud, pośladków i brzucha oraz antycellulitowy – wspomagający ładniejszy wygląd obszarów skórnych objętych cellulitem.

Zainteresował Cię ten materiał? Wejdź na pełny tekst (http://komora-hiperbaryczna.eu/komora-hiperbaryczna/), a poznasz więcej informacji na ten wątek, które na pewno Cię zafascynują.

Na pytanie, w jaki sposób masaż oddziałowuje na odchudzanie, należy odpowiedzieć, iż wspiera on gospodarkę wodno-elektrolitową, usprawnia krążenie, dotlenia, poprawia odprowadzanie toksycznych substancji z ciała. Masaż, polegający na robieniu silnych i regularnych ruchów, skutecznie zmniejsza tłuszcz, a także ułatwia zwalczyć guzy i złogi tłuszczowe. Pomaga on na odchudzanie również poprzez mechaniczną stymulację tkanki łącznej. Włókna odpowiedzialne za elastyczność skóry (kliknij mezoterapia mikroigłowa warszawa w www.dziegielewska.eu!) sprawiają wtedy, że robi się ona jędrniejsza.

Następną wspaniałą zaletą jest wpływ masażu na przepływ krwi, co powoduje zmniejszenie opuchnięć, poprawę ukrwienia skóry, tkanki tłuszczowej i mięśni, lepsze dotlenienie i szybsze usuwanie toksycznych substancji z ciała. Zaś, skóra sprężysta, napięta i pozbawiona opuchnięć działa na ogół wyglądu naszej figury, sprawiając, że wygląda ona bardziej smukło i zdrowiej.
Masaż w trakcie zabiegania o idealną, zdrową i smukła sylwetkę,na pewno nie zastąpi odchudzania i ćwiczeń gimnastycznych, jednakże nie ma wątpliwości, że może być on ważnym i dającym niesamowite efekty dodatkiem do naszej terapii. Powinno się bowiem pamiętać, że odchudzanie to nie bezmyślne tracenie kilogramów, ale także troska o zdrowie, kondycję naszego ciała oraz samopoczucie.