sweet peadolls clothes

Efektywna pielęgnacja twarzy nie jest prostą sprawą. Klucz stanowi wybór odpowiedniego kremu!

Niemożliwym jest znalezienie kobiety, która byłaby w stu procentach zadowolona z własnego wyglądu. Znakomita większość pań boryka się z różnymi mankamentami urodowymi, wśród których prym wiodą problemy z cerą. Kompleksy związane z defektami skóry twarzy wzmagają współczesne czasopisma, które prezentują wyretuszowane fotografie celebrytek.

Rodzaje cery i kłopoty związane z każdym z nich
Do najbardziej problematycznych rodzajów cery bez wątpienia zalicza się cera tłusta i sucha. W przypadku pierwszej z nich winę za powstające niedoskonałości ponosi nadczynność gruczołów łojowych. Nasilonej produkcji sebum towarzyszy najczęściej przyspieszone rogowacenie naskórka i liczne stany zapalne. Typową cechą skóry tłustej jest również: nierówna powierzchnia, nieestetyczny ziemisty koloryt oraz rozszerzone pory. W porównaniu z powyższym opisem cera sucha może się wydawać dużo „łatwiejsza w obsłudze”. Nic bardziej mylnego. Gruczoły łojowe posiadaczek tego rodzaju cery wydzielają mniej sebum niż jest konieczne do tego, by skóra była zdrowa i piękna. Z tego powodu często jest ona szorstka i szybko reaguje na czynniki zewnętrzne, takie jak niska temperatura, ostre słońce, niewłaściwe kosmetyki czy chlorowana woda. Kontakt z wyżej wymienionymi faktorami zwykle skutkuje uciążliwym swędzeniem, łuszczeniem się, zaczerwienieniami, a nawet pęknięciami na powierzchni skóry. Specjalistyczne informacje o kremach do suchej cery – Czytaj dalej (Czytaj dalej).
Jak radzić sobie z tak problematyczną cerą?
Joga

Autor: iStock
Źródło: iStock
Kluczem do opanowania najpoważniejszych problemów związanych z cerą tłustą i cerą suchą są perfekcyjnie dobrane kosmetyki. Pielęgnacja cery tłustej musi łączyć w sobie nawilżanie i skuteczną regulację wydzielania łoju. Artykuły do pielęgnacji cery tłustej to produkty, o których trzeba poczytać Potrzebna ci pielęgnacja cery tłustej ? (Potrzebna ci pielęgnacja cery tłustej ?) pod tym linkiem. Z kolei dobry krem do cery suchej ma za zadanie dostarczyć do głębokich warstw skóry odpowiednią ilość wody i jednocześnie przeciwdziałać jej utracie przez pozostawienie lekko tłustego filmu. Poszukując kosmetyków idealnych dla naszej cery nie należy poprzestawać na znanych specyfikach drogeryjnych. Preparaty dostępne w marketach wytwarzane są w taki sposób, by odpowiadały jak największemu gronu klientów. Tymczasem cera każdej z nas ma specyficzne potrzeby i dlatego doskonały pomysł stanowi wyprawa do apteki po tak zwane dermokosmetyki.

Pod tym terminem skrywają się kosmetyki opracowane przez farmaceutów, których celem jest wyleczenie nawracających problemów skórnych. Ich cena jest oczywiście wyższa niż zwyczajnych kremów z drogerii, niemniej jeśli chcemy by nasza skóra była w świetnej formie, warto po nie sięgnąć. Przed zakupem wybranego preparatu opłaca się zajrzeć na strony aptek internetowych, które często sprzedają pewne artykuły taniej niż te tradycyjne.