sweet peadolls clothes

Cukrzyca uderzająca w zmysł wzroku, czyli jak leczyć retinopatię cukrzycową?

Czy cukrzyca ma jakikolwiek związek z oczami? Dolegliwości wynikające z cukrzycy, a ściślej z hiperglikemii, objawiają się w „chorych” oczach jako retinopatia cukrzycowa. Sprawdź jak leczy się i trwa przebieg tego schorzenia.
O znamionach cukrzycy, występujących zwłaszcza w trzustce (odpowiada za regulowanie poziomu cukru) wiemy już sporo.

okulista

Autor: Ken Teegardin
Źródło: http://www.flickr.com

Wciąż świadomość zagrożenia jest niska – cukrzyca, na pewno typu pierwszego, dopada również inne organy człowieka. Przewlekle chorzy i mający predyspozycje genetyczne do zachorowania na nią powinni sprawdzać wzrok na badaniach. Nie ma bowiem gwarancji iż zachorują akurat na retinopatię cukrzycową – podobne choroby cukrzyków, związane z oczami to zaćma i jaskra wtórna.

Kwestia cukrzycowej choroby oczu nie powinna być traktowana po macoszemu. Niekorzystne pęknięcia żył na siatkówce oka pojawiają się z kilku przyczyn. Należy do nich z przede wszystkim rozregulowany poziom (wysokie skoki) tzw. metabolicznego cukru. Znamieniem retinopatii jest też nadciśnienie w tętnicach, duża liczba lipidów we krwi, zabieg na zaćmę. Do choroby „wystarczy” okres u kobiety, która nie zdążyła jeszcze zajść w ciążę. W przypadku noszenia dziecka w łonie, mówimy już o cukrzycy ciążowej. Jeszcze innym warunkiem sprzyjającym tej dokuczliwości jest czas dojrzewania płciowego – .

Jak rozpoznawać po oczach, czy naszym problemem jest retinopatia cukrzycowa? Leczenie oczu obfitych w wyskakujące plamki należy http://www.optegra.com.pl/iej jest możliwość. Szybsze przeciwdziałanie chorobie mretinopatia cukrzycowa – w serwisie -nie żyłek siatkówki, przypominających sznur pereł. A zapobieżenie temu objawowi cukrzycy jest zupełnie banalne.

Cukier

Autor: Bird&Co Sp. z.o.o.
Źródło: Bird&Co Sp. z.o.o.
Aktywność fizyczna, właściwe odżywianie, a więc podstawy ogólnej cukrzycy okazują się też ważne przy oczach. Zaleca się ograniczenie czasu spedzanego przed ekranem, a wszelkie zmiany psujące wzrok pacjenta należy zgłaszać możliwie szybko do okulisty. Wykrycie objawów choroby prowadzi do zapisu pacjenta na laserowy zabieg badania oczu. Za pomocą wiązek niszczone są niedokrwione miejsca w siatkówce, ograniczające wzrok. Kluczowa okazuje się więc świadomość chorującego. Unikanie leczenia pogarszającego się wzroku może doprowadzić do zupełnej utraty wzroku.