Tag Archive: autyzm

autyzm

Jakiego rodzaju schorzenia dotyczą dzieci w wieku przedszkolnym?

lekarz logopeda
Bardzo dużo dzieci głównie w wieku przedszkolnym ma problem z dykcją. Większość przedszkoli przyjmuje do pracy logopedów, którzy usiłują znaleźć rozwiązanie korzystne maluchom już we wczesnych latach. Pomimo panującym opiniom pomoc takim dzieciom nie bywa wcale taka łatwa. Zazwyczaj chodzi tu o przedszkolaków, które mają problem z mówieniem literki „r”.

Opieka rodziców nad dzieckiem autystycznym

dzieci
Niepełnosprawność zalicza się do problemów, o których współcześnie mówi się coraz częściej. Jest to z pewnością korzystne zjawisko, gdyż o tej kwestii należy dyskutować jak najwięcej, w pierwszej kolejności o tym, w jaki sposób można niepełnosprawnym osobom pomagać na co dzień. Istnieje dużo typów niepełnosprawności, przede wszystkim może być ona fizyczna lub umysłowa. Czasami wynika to z choroby nabytej lub z przeżytego wypadku, czasami do głosu dochodzą wady wrodzone.

W jaki sposób pomóc dziecku chorującemu na autyzm przełamać barierę oddzielającą go od normalnego życia

Dziecko, rysowanie kredą
Każde dziecko bywa inne, a czasem jest inne, bo cierpi na przeróżnego rodzaju zaburzenia osobowości. Kiedyś dzieci autystyczne były wytykane palcami przez swoich kolegów, a nawet przez rodzinę. Dzisiaj to podejście bardzo zmieniło się (na szczęście na lepsze), również dzięki przedstawicielom świata nauki, którzy odkryli, że osobliwe zachowanie najzwyczajniej ma swoje korzenie także w genach.