Tag Archive: ból

ból

Organizm samodzielnie nas informuje, iż dzieje się coś złego

okulary
Dość często dzieje się tak, że dopóki ból, który odczuwamy w naszym ciele jest do wytrzymania, dopóki jesteśmy w stanie funkcjonować, przy pomocy znaczniejszej albo mniejszej ilości medykamentów, to staramy się unikać lekarza. Jednak prawda jest taka, że im dłużej unikamy reakcji na sygnały wysyłane przez nasz organizm, tym gorsze oraz bardziej nieodwracalne skutki mogą być później, a co się z tym wiąże, tym mocniej ma szansę być utrudnione nasze funkcjonowanie za parę lat.

Nasze problemy z zębami

images
Na pierwszy ząbek własnego dziecka dorośli oczekują z niecierpliwością. A kiedy się już zjawi, jest to zawsze ogromne święto. Kolejnym istotnym momentem w życiu dziecka jest pojawianie się stałych zębów. I chociaż wciąż się o tym prawi, robi się rozmaite kampanie informacyjne na dany temat, to wciąż mnóstwo dzieci w naszym kraju ma poważne kłopoty z zębami.

Wszystko co najistotniejsze związane z karmieniem noworodka. Poradnik informacje dla przyszłych mam

noworodek, sesje noworodkowe, sesje dziecięce
Karmienie noworodka to nie zawsze przeurocza rzecz. Bardzo często zjawisku temu wtórują rozmaite bolączki tj.: pękanie brodawek, nawał mleczny, zapalenie gruczołów sutkowych.
Pęknięcie brodawek uprzykrza karmienie noworodka. Pęknięcia brodawek często spowodowane są brakiem zahartowania ich do zwiększonego niż zwykle używania.

Efektywne leczenie urazów i bólów kręgosłupa

Uciążliwości bólowe kręgosłupa zdołają niesłychanie utrudniać nam dzienne życie, tym bardziej, jeżeli są niezmiernie pogłębione. Bóle stawów oraz kręgosłupa mogą mieć różnorodne przyczyny, które nie zawsze muszą być umiejscowione w samym kręgosłupie. Czasem przyczyna znajduje się w innych częściach naszego ciała, jednak ból emanuje do kręgosłupa.

Przewlekły katar?

grypa
Za bezustanne zmęczenie obwiniasz niskie ciśnienie i coraz mniejszą ilość promieni słonecznych? Lekarze nakłaniają: zrób rachunek sumienia.
Namyślmy się, jak długo śpimy, czy regularnie się gimnastykujemy, jak prezentuje się nasza dieta, kiedy ostatni raz przeprowadziliśmy badania kontrolne.
Wsłuchajmy się w siebie, albowiem często nawet długo utrzymujący się katar może alarmować problemy ze zdrowiem. Zdarza się, że w ciągu roku chorujemy, chodzimy zakatarzeni radząc sobie samemu środkami bez recepty i wodą morską w spreju. Jeżeli jednak mimo starań katar nadal się utrzymuje a nawet mają miejsce dodatkowe objawy (gorączka, ból mięśni lub głowy), wizyta u lekarza to konieczność.

W jaki sposób pomóc swojej wątrobie? Poznaj dostępne leki na jej regenerację

lekarstwo
Święta czy inne uroczystości to okres, kiedy zazwyczaj rezygnujemy z diety i objadamy się smakołykami, niejednokrotnie zawierającymi niemałe ilości tłuszczu czy cukru. Nie odmawiamy sobie następnego kawałka apetycznej pieczeni albo pysznie prezentującego się tortu, bo przecież normalnie nie zjadamy tak dużo, dlatego raz na jakiś czas możemy dać się rozpieścić. Niestety nasza wątroba nie zawsze się z nami zgadza, często odmawiając posłuszeństwa, co objawia się wzdęciami, bólami oraz innymi dokuczliwymi dolegliwościami. W takim wypadku najlepszą pomocą – oczywiście poza zrezygnowaniem z kolejnej dokładki – będą odpowiednie medykamenty, jakich celem jest regeneracja wątroby.