Tag Archive: ból

ból

Nasze problemy z zębami

images
Na pierwszy ząbek swojego malucha rodzice czekają z niecierpliwością. A gdy się już zjawi, jest to zawsze wielkie wydarzenie. Następnym doniosłym zdarzeniem w życiu młodego człowieka jest zjawienie się stałych zębów. I choć dużo się o tym mówi, organizuje się ogólnokrajowe kampanie informacyjne na ten temat, to wciąż mnóstwo dzieci w naszym kraju ma poważne problemy z zębami.

Przewlekły katar?

grypa
Za częste zmęczenie obwiniasz niskie ciśnienie i małą ilość promieni słonecznych? Specjaliści radzą: zrób rachunek sumienia.
Zastanówmy się, czy wystarczająco się wysypiamy, czy uprawiamy sport, jak się odżywiamy, kiedy ostatni raz mieliśmy robione badania kontrolne.
Wsłuchajmy się w siebie, ponieważ niejednokrotnie nawet długo utrzymujący się katar może świadczyć o problemach ze zdrowiem. Bywa, że w ciągu roku chorujemy, chodzimy zakatarzeni pomagając sobie samemu środkami bez recepty i wodą morską w spreju. Jeśli jednak mimo naszych zabiegów katar nie ustępuje, a mają miejsce dodatkowe objawy (gorączka, ból mięśni lub głowy), wizyta u lekarza jest niezbędna.

W jaki sposób pomóc swojej wątrobie? Poznaj dostępne leki na jej regenerację

lekarstwo
Święta lub inne uroczystości to okres, kiedy na ogół odstępujemy od diety oraz objadamy się smakołykami, niejednokrotnie zawierającymi niemałe ilości tłuszczu czy cukru. Nie odmawiamy sobie kolejnego kawałka smacznej pieczeni albo pysznie prezentującego się tortu, bo przecież normalnie nie jemy tak dużo, zatem raz na pewien czas możemy dać się rozpieścić. Niestety nasza wątroba niechętnie się z nami zgadza, często odmawiając posłuszeństwa, co przejawia się wzdęciami, bólami i innymi przykrymi dolegliwościami. W takiej sytuacji najlepszą pomocą – naturalnie poza odpuszczeniem sobie następnej dokładki – będą odpowiednie lekarstwa, jakich celem jest regeneracja wątroby.

Organizm samodzielnie nas informuje, iż dzieje się coś złego

okulary
Dość często dzieje się tak, że dopóki ból, który odczuwamy w naszym ciele jest do wytrzymania, dopóki jesteśmy w stanie funkcjonować, przy pomocy znaczniejszej albo mniejszej ilości medykamentów, to staramy się unikać lekarza. Jednak prawda jest taka, że im dłużej unikamy reakcji na sygnały wysyłane przez nasz organizm, tym gorsze oraz bardziej nieodwracalne skutki mogą być później, a co się z tym wiąże, tym mocniej ma szansę być utrudnione nasze funkcjonowanie za parę lat.

Wszystko co najistotniejsze związane z karmieniem noworodka. Poradnik informacje dla przyszłych mam

noworodek, sesje noworodkowe, sesje dziecięce
Karmienie noworodka to nie zawsze przeurocza rzecz. Bardzo często zjawisku temu wtórują rozmaite bolączki tj.: pękanie brodawek, nawał mleczny, zapalenie gruczołów sutkowych.
Pęknięcie brodawek uprzykrza karmienie noworodka. Pęknięcia brodawek często spowodowane są brakiem zahartowania ich do zwiększonego niż zwykle używania.

Efektywne leczenie urazów i bólów kręgosłupa

Uciążliwości bólowe kręgosłupa zdołają niesłychanie utrudniać nam dzienne życie, tym bardziej, jeżeli są niezmiernie pogłębione. Bóle stawów oraz kręgosłupa mogą mieć różnorodne przyczyny, które nie zawsze muszą być umiejscowione w samym kręgosłupie. Czasem przyczyna znajduje się w innych częściach naszego ciała, jednak ból emanuje do kręgosłupa.