Tag Archive: ćwiczenia

ćwiczenia

Specjalista patrzy na wszystko spokojniej

psychoterapeuta2
Ile razy dzieje się tak, że ktoś popada w nałóg oraz nawet jeśli niby pragnie z niego wyjść, to oraz tak błyskawicznie dochodzi do zdania, że to nie ma sensu, bo sam nie da sobie rady, a jednocześnie nikt inny go nie rozumie? A co z małżeństwami, które zaczynają się od siebie oddalać, zaprzestają ze sobą dyskutować, czy one również powinny nagle ruszyć do sądu z pozwem rozwodowym, a być może istnieje jeszcze szansa, że wszystko da się poprawić oraz znowu będą mogli być zgodnym małżeństwem?

Jak pomóc dziecku, które się jąka

Mowa
W dużej mierze to właśnie od rodzica zależy, czy dziecko będzie miało kłopoty z jąkaniem w kolejnych latach. Różnego rodzaju, proponowane przez bardzo doświadczonych logopedów ćwiczenia na jąkanie pozwolą niezwykle szybko wyszukać rozwiązanie kłopotliwej zarówno dla dziecka, jak i dla rodzica sytuacji. Sprawdzone metody walki z nieodpowiednią artykulacją różnych głosek u dzieci są często stosowane, dodatkowo z powodzeniem. Kłopot jąkania u dzieci dostrzeżony już na początku pozwala na całkowite pozbycie się tej nieprzyjemnej przypadłości.

Masaż ciała robiony u fizjoterapeuty jest lekarstwem na wszelkie bolączki

masaż
Masaż całego ciała to jeden z zabiegów leczniczych robionych u fizjoterapeuty oprócz rozmaitych ćwiczeń i naświetlań. Naświetlania są korzystnym rozwiązaniem przy złamaniach kończyn – przykładowo po złamaniu ręki w łokciu i wielodniowym noszeniu jej w gipsie, wspomniane zabiegi mogą wspomóc proces rehabilitacji. Oddziałują one bowiem rozgrzewająco na kości, dzięki czemu ręka staje się bardziej swobodna i można robić nią różne ćwiczenia , które mają na celu przywrócić jej całkowitą sprawność.

Terapia kręgosłupa – efektywne ćwiczenia na kłopoty z kręgosłupem

kręgosłup
Kinezyterapia, jaka oznacza rehabilitację ruchem, jest konieczna do leczenia oraz profilaktyki bólów kręgosłupa. Kinezyterapia jest wykorzystywana w czasie rozmaitych zabiegów rehabilitacyjnych i prawidłowo wykonywana zapewnia wyniki zarówno u osób dorosłych, jak również u dzieci. Masa ośrodków i placówek zajmujących się profilaktyką i leczeniem bólów kręgosłupa prowadzi profesjonalną kinezyterapię.

Prewencja cukrzycy

Raz do roku pamiętaj o glukozie!
Cukrzyca to pierwsza nie zakaźna choroba oceniona przez Światową Organizację Zdrowia za epidemię. Podług najnowszych danych blisko 382 miliony osób na globie choruje na cukrzyce obydwu rodzai (badania z 14.11.2013). W Polsce chorych jest ok. 3 mln obywateli, co daje mniej więcej siedem procent populacji. Tendencja owa ma niestety kierunek rosnący.