sweet peadolls clothes

Tag Archive: demontaż

demontaż

W jaki sposób legalnie zezłomować samochód? Sprawdź, jakie działania są niezbędne

W Twoim garażu jest samochód, jakim od dawna nie jeździsz, gdyż pojazd nie nadaje się do użytkowania? Z jednej strony ciężko jest ci się go pozbyć, przede wszystkim z racji sentymentalnych, ale z przeciwnej – nie jest ci do niczego niezbędny oraz tylko zajmuje miejsce, które można by spożytkować na coś innego, np. schować kosiarkę, jaka ciągle stoi na dworze i może niebawem zardzewieć, szczególnie, gdy zacznie padać deszcz.

Jakimi sposobami da się zupełnie legalnie pozbyć się pojazdu, który nie będzie się nadawał do dalszej jazdy.

Jazda pojazdem który będzie miał kiepski stan techniczny nie jest dozwolone i skutkować może utratą dowodu rejestracyjnego. Lecz przede wszystkim nie jest to bezpieczne, i dla kierowcy i dla pozostałych samochodów. Jeśli będzie taka możliwość, to pojazd można naprawić, aby jeszcze jakiś czas mógł on służyć, ale czasami staje się to zupełnie nieopłacalne.

Informator. Jakim sposobem wyrejestrować oraz zezłomować auto?

Ażeby wyrejestrować pojazd trzeba najpierw go zezłomować. W pierwszej kolejności powinniśmy więc odnaleźć stację demontażu uprawnioną przez wojewodę do wydawania zaświadczeń o przyjęciu pojazdu do kasacji (np. złomowanie pojazdów lub kasacja pojazdów Legnica). Ze stacją demontażu wskazane jest najpierw skontaktować się telefonicznie oraz dowiedzieć się, czy musimy dostarczyć samochód sami czy stacja oferuje gratisowy odbiór pojazdu własną lawetą.