Tag Archive: maluch

maluch

Zajęcia sportowe dla maluchów

sport
Jeżeli zależy nam na tym, żeby nasze maluchy świetnie się bawiły musimy znaleźć im jakieś atrakcje. Każde dziecko jest inne i organizując zabawy musimy zdawać sobie z tego sprawę. Jedne maluchy będą wolały pobiegać inne będą wolały gry drużynowe. Tak, więc zajęcia z judo dla dzieci na pewno nie przypadną do gustu wszystkim dzieciom. Jednak warto zaprowadzić naszą pociechę na tego typu zajęcia. Może mu się spodobają. Dobrze jest od najmłodszych lat uczyć dziecka miłości do ćwiczeń. prowadzanie dziecka na różne zajęcia sportowe pozwoli mu wybrać te najfajniejsze dla niego.

Co warto kupić przed narodzinami dziecka?

images
Na ten moment czekamy całe nasze życie. Przyjście na świat dzidziusia to uroczyste wydarzenie. W końcu, po przedłużających się kilku miesiącach oczekiwań, nasz potomek pojawia się na świecie. I jednocześnie, wraz z jego przeraźliwym płaczem, uświadamiamy sobie, że nasze obecne życie nigdy nie będzie już takie jak wcześniej. Jesteśmy odpowiedzialni za swoje dziecko. Odczuwamy ogromną euforię, pomieszaną z paraliżującym niepokojem.

Autyzm jako zaburzenie rozwojowe, które doprowadza do skrytości

Autyzm
Autyzm jest zaburzeniem rozwojowym, które ma prosty związek z zaburzeniami pracy mózgu. Posiada parę charakterystycznych właściwości. Dzieci autystyczne marginalizują od otoczenia, czasem zamykają się w sobie. Ich kontakt i wymiana informacji z innymi ludźmi są nad wyraz ograniczone. Dla wielu opiekunów zaburzenie to brzmi jak kara dla ich dziecka. Czy jednak tak musi być? Czy istnieje możliwość uwolnienia się z tego ograniczenia?

Najwygodniejsze rozwiązania dla młodych mam to rogale do karmienia oraz termofory dla dzieci, jakie ogrzeją ich ciałko

ojciec z dzieckiem
Kilkadziesiąt lat temu zdecydowana większość kobiet rodziła dzieci w swoim pokoju, nikt nie pomyślał o tym, żeby zawieść ciężarną do szpitala. Zwykle do mieszkania przybywała akuszerka, która razem z ciotkami przyjmowała poród. W dzisiejszych czasach praktycznie każda kobieta wydaje potomstwo na świat w sterylnych, szpitalnych warunkach.