Tag Archive: mowa

mowa

Czym zajmuje się neurologopeda

Dziecko i rodzic, chłopiec
Obecnie wiele trudności z kwestiami poprawnej wymowy są w stanie pomóc rozwiązywać najlepsi specjaliści. Obecny poziom nauki często może diagnozować i wyleczyć także te trudności, które wynikają z zaburzeń neurologicznych. Tego typu różne trudności może wyleczyć dobry, wykwalifikowany neurologopeda. Niewątpliwie warto udać się po jego pomoc, gdy przykładowo uporczywe jąkanie wywołuje różnorodne trudności psychologiczne czy intymne związane z pracą lub sprawami osobistymi.

Co zrobić żeby się nie jąkać?

Głowa
Zaczyna się niewinnie i łatwo to przegapić: dziecko przestaje płynnie mówić i zacina się. To mogą być objawy jednej z bardziej stresujących chorób, która może odcisnąć piętno na całym życiu. Nie ma jednej metody na jąkanie, ale istnieje logopedyczna terapia, która pomaga łagodzić tę przypadłość.

Dlaczego się jąkam?
Trudno powiedzieć, gdzie leży źródło tego problemu komunikacyjnego. Istnieje jąkanie organiczne to pewnego rodzaju upośledzenie fizyczne. Natomiast jąkanie czynnościowe może być wywołane traumą, bardzo silnym stresem. Bywa, że dzieci mogą jąkać się się tylko w szkole – w konkretnej grupie społecznej.