Tag Archive: uzębienie

uzębienie

Nasze problemy z zębami

images
Na pierwszy ząbek własnego dziecka dorośli oczekują z niecierpliwością. A kiedy się już zjawi, jest to zawsze ogromne święto. Kolejnym istotnym momentem w życiu dziecka jest pojawianie się stałych zębów. I chociaż wciąż się o tym prawi, robi się rozmaite kampanie informacyjne na dany temat, to wciąż mnóstwo dzieci w naszym kraju ma poważne kłopoty z zębami.

W jaki sposób znaleźć dobrego stomatologa we Wrocławiu?

Sprzęt dentystyczny
Wiele osób boi się stomatologów. Czują lęk przed borowaniem, bólem, a niektórzy nie są w stanie znieść nawet samego zapachu typowego dla gabinetów stomatologicznych. Przypuszczalnie wynika to z ich doświadczeń w dzieciństwie, kiedy cierpieli z racji wyrywania zepsutego trzonowca lub po prostu nie przepadali za wizytami u dentystek w szkole, które nie zawsze miały przyjazne usposobienie.

Jakimi sposobami trzeba dbać o stan swoich zębów, jakie znaczenie mają regularne przeglądy u dentysty.

zęby
Choroby zębów są jednym z najważniejszych problemów naszej cywilizacji. Z jednej strony wszędzie można kupić coraz nowocześniejsze pasty, szczoteczki z profilowanymi główkami i różnego rodzaju płyny, lecz i tak bardzo duża ilość dorosłych i dzieci ma kłopoty z ubytkami. Będzie miało na to wpływ parę rzeczy. Nawet najlepsza szczoteczka oraz pasta pomogą niewiele, jeżeli ktoś ich nie będzie regularnie stosował, a niestaranne i nieregularne mycie zębów jest niestety bardzo powszechne, zwłaszcza wśród dzieci.

Higiena uzębienia – kilka pewnych porad

dentysta
Chyba nie ma drugiego takiego lekarza, którego tak bardzo się boimy. Chodzenie do dentysty przyprawia nas o dreszcze. Najśmieszniejsze jest to, że tego lekarza boją się przede wszystkim ludzie w sile wieku. Czy to jednakże wystarczający powód, by nie chodzić do dentysty w ogóle? Najnowsze dane są wstrząsające. Większość Polaków ma kłopoty ze swoimi zębami. Najstraszniejsze jest jednak to, że też nasze pociechy cierpią na choroby uzębienia.

W jaki sposób odpowiednio zatroszczyć się o higienę jamy ustnej?

images
Chyba nie ma drugiego takiego specjalisty, którego tak strasznie się boimy. Chodzenie do dentysty przyprawia nas o dreszcze. Najśmieszniejsze jest to, że tego lekarza boją się przede wszystkim ludzie w sile wieku. Czy to jednakże dostateczny powód, by nie zaglądać do niego wcale? Ostatnie dane są przerażające. Mnóstwo Polaków ma kłopoty ze swoimi zębami. Najgorsze jest jednakże to, że także nasze dzieci mają próchnicę.