Tag Archive: uzębienie

uzębienie

Nasze problemy z zębami

images
Na pierwszy ząbek swojego malucha rodzice czekają z niecierpliwością. A gdy się już zjawi, jest to zawsze wielkie wydarzenie. Następnym doniosłym zdarzeniem w życiu młodego człowieka jest zjawienie się stałych zębów. I choć dużo się o tym mówi, organizuje się ogólnokrajowe kampanie informacyjne na ten temat, to wciąż mnóstwo dzieci w naszym kraju ma poważne problemy z zębami.

Jakimi sposobami trzeba dbać o stan swoich zębów, jakie znaczenie mają regularne przeglądy u dentysty.

zęby
Choroby zębów są jednym z najpoważniejszych problemów naszej cywilizacji. Z jednej strony do kupienia są coraz nowocześniejsze pasty, profilowane szczoteczki i różnego rodzaju płyny, lecz i tak bardzo duża ilość dzieci i dorosłych miewa problemy z próchnicą. Będzie miało na to wpływ kilka rzeczy. Nawet najlepsza szczoteczka oraz pasta pomogą niewiele, jeżeli ktoś ich nie będzie systematycznie używał, a niestaranne i nieregularne mycie zębów niestety często ma miejsce, szczególnie pośród młodzieży.

W jaki sposób znaleźć dobrego stomatologa we Wrocławiu?

Sprzęt dentystyczny
Wiele osób boi się stomatologów. Czują lęk przed borowaniem, bólem, a niektórzy nie są w stanie znieść nawet samego zapachu typowego dla gabinetów stomatologicznych. Przypuszczalnie wynika to z ich doświadczeń w dzieciństwie, kiedy cierpieli z racji wyrywania zepsutego trzonowca lub po prostu nie przepadali za wizytami u dentystek w szkole, które nie zawsze miały przyjazne usposobienie.

Higiena uzębienia – kilka pewnych porad

dentysta
Chyba nie ma drugiego takiego lekarza, którego tak bardzo się boimy. Chodzenie do dentysty przyprawia nas o dreszcze. Najśmieszniejsze jest to, że tego lekarza boją się przede wszystkim ludzie w sile wieku. Czy to jednakże wystarczający powód, by nie chodzić do dentysty w ogóle? Najnowsze dane są wstrząsające. Większość Polaków ma kłopoty ze swoimi zębami. Najstraszniejsze jest jednak to, że też nasze pociechy cierpią na choroby uzębienia.

W jaki sposób odpowiednio zatroszczyć się o higienę jamy ustnej?

images
Chyba nie ma drugiego takiego specjalisty, którego tak strasznie się boimy. Chodzenie do dentysty przyprawia nas o dreszcze. Najśmieszniejsze jest to, że tego lekarza boją się przede wszystkim ludzie w sile wieku. Czy to jednakże dostateczny powód, by nie zaglądać do niego wcale? Ostatnie dane są przerażające. Mnóstwo Polaków ma kłopoty ze swoimi zębami. Najgorsze jest jednakże to, że także nasze dzieci mają próchnicę.